Депутати хочуть скасувати висновки та дозволи УДЦР, залишивши тільки ліцензію як дозвіл на користування частотами
Новий законопроект «Про радіочастотний ресурс України» №7397, зареєстрований у Верховній Раді 23 листопада, пропонує запровадити повідомний (реєстраційний) принцип користування радіочастотним ресурсом на території України, тобто залишити єдиний дозвільний документ - ліцензію та відмовитись від інших, зокрема, висновків про електромагнітну сумісність та дозволів на експлуатацію.
Автори проекту - Юрій Мороко (Партія регіонів), Віталій Корж (БЮТ).
Як повідомляється в пояснювальні записці до законопроекту, відповідно до чинного закону «Про радіочастотний ресурс України», для надання телекомунікаційних послуг з використанням радіочастотного ресурсу, крім відповідних ліцензій, потрібно отримати низку дозвільних документів, що вимагає від суб'єктів господарювання суттєвих затрат часу, коштів, стримує впровадження нових технологій та послуг і не сприяє ефективному використанню радіочастотного ресурсу.
Зокрема, новий законопроект, окрім зменшення кількості дозвільних документів, також передбачає спрощення механізмів та скорочення термінів проходження процедур для отримання права на користування частотами. «В результаті, для того щоб розпочати користування радіочастотним ресурсом, суб'єкту господарювання буде достатньо отримати відповідну ліцензію і визначитися з умовами забезпечення електромагнітної сумісності його радіоелектронних засобів», - йдеться у пояснювальній записці.
Також автори зазначають, що «прийняття законопроекту сприятиме зменшенню бар'єрів для виходу на ринок телекомунікацій, швидшому впровадженню і розвитку нових радіотехнологій і послуг».
Відповідно до спрощення процесу отримання радіочастот, у законопроекті внесено зміни до повноважень Національної комісії з питань регулювання зв'язку (Стаття 14) та державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (Стаття 16).
Порядок присвоєння радіочастот (смуг радіочастот), за новим законопроектом, повинен включати:
1) здійснення перевірки відповідності заявленої радіотехнології Плану використання радіочастотного ресурсу України;
2) проведення розрахунків електромагнітної сумісності заявлених радіоелектронних засобів з наявними у реєстрі та запланованими до внесення до нього радіоелектронними засобами;
3) погодження заявленого радіочастотного присвоєння з Генеральним штабом Збройних Сил України (за потреби);
4) проведення міжнародної координації заявленого радіочастотного присвоєння (за потреби);
5) внесення радіочастотного присвоєння до реєстру радіочастотних присвоєнь у смугах радіочастот загального користування. Форма зазначеного реєстру встановлюється НКРЗ. Реєстр повинен містити відомості щодо заявлених, нотифікованих та задіяних присвоєнь радіочастот;
6) надання заявнику виписки з реєстру радіочастотних присвоєнь у смугах радіочастот загального користування щодо заявленого радіочастотного присвоєння.
Суб'єкт господарювання, який має право на користування радіочастотним ресурсом та бажає отримати присвоєння радіочастот для радіоелектронного засобу, особисто або через уповноважений ним орган чи особу, або рекомендованим листом з описом вкладення звертається до УДЦР із відповідною заявою. Форма заяви встановлюється НКРЗ.
УДЦР визначає можливість здійснення присвоєння радіочастоти заявленому радіоелектронному засобу на підставі:
1) результатів розрахунків електромагнітної сумісності;
2) результатів погоджень та міжнародної координації.
«Детектор медіа»
