Савік Шустер вважає, що Україні бракує сатиричного видання, а Юрко Прохасько – що незалежного суспільно-політичного
Друковані видання сатиричного спрямування мають шанс заповнити порожню нішу в пресі, вважає генеральний продюсер, засновник та інвестор продакшну «Савік Шустер студія» Савік Шустер. Про це він сказав, читаючи лекцію для студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого, повідомляє прес-служба кінофестивалю «Кіномедіа», у рамках якого відбулася лекція.
«Саме видання сатиричного спрямуванні мають шанс заповнити сьогодні порожню нішу у сфері друкованих ЗМІ України», - зазначив Савік Шустер. Для студентів університету ім. Карпенка-Карого він зробив екскурс у своє професійне минуле. Зокрема, розповів про діяльність у таємній італійській редакції IL Male («Зло»), яка у 1980-х роках видавала гостросатиричні видання-підробки відомих газет та журналів.
Тим часом, на думку публіциста Юрка Прохаська, суспільству бракує всеукраїнського суспільлно-політичного видання, незалежного від власника. «Основною проблемою на шляху демократизації суспільства, є відсутність всеукраїнського суспільно-політичного видання європейського зразка, яке б фінансувалося не з рук однієї впливової особи, а через раду керівників, які не можуть впливати на зміст та позицію видання», - сказав він на лекції студентам факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Ведучий «Свободи слова» на ICTV Андрій Куликов розповів у Могилянській школі журналістики про обов'язковий атрибут його програми, а саме про присутність у студії ексцентричних та конфліктних політиків: «Саме вони, хоч і викликають гнів у глядачів, все ж найбільше піднімають рейтинг програми»
Лідер гурту «Крихітка» Саша Кальцова влаштувала студентами Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка brainstorm, під час якого вони придумували маніпуляційні заголовки, а на прикладах популярних глянцевих журналів відрізняли новини інформаційного та прихованого рекламного характеру. «Основне у роботі журналіста - потрібно бути слідчим і не боятися задавати запитання, навіть якщо вони компрометуючі», - вважає Саша Кальцова.
Зазначимо, що чотири лекції на тему «Мас-медіа: засіб маніпуляції, чи об'єктивне віддзеркалення дійсності» були прочитані Андрієм Куликовим, Савіком Шустером, Кашею Сальцовою та Юрком Прохаськом з 1 по 3 листопада в рамках фестивалю «Кіномедіа».
«Детектор медіа»