У німецьких фондах не вважають діяльність західних інститутів насильницьким експортом демократії

26 Жовтня 2010
37543
26 Жовтня 2010
10:32

У німецьких фондах не вважають діяльність західних інститутів насильницьким експортом демократії

37543
Експерти німецьких фондів здивовані закидами депутатів-регіоналів щодо інформаційної війни іноземних інституцій та журналістів проти України. З подібними закидами виступила, зокрема, депутат від ПР Олена Бондаренко. На її думку, відкриттям в Україні фондів, організацій та наданням ґрантів іноземні держави переслідують просування власних цілей.
У німецьких фондах не вважають діяльність західних інститутів насильницьким експортом демократії

Влада програє інформаційну війну через журналістів, підготовлених на західних ґрантах, заявила українській пресі депутат від Партії регіонів, член парламентського підкомітету із захисту свободи слова Олена Бондаренко. Вона завила: «Якщо наші факультети журналістики, курси і журналістські програми навчання й далі фінансуватимуться соросоподібними, то ми й далі програватимемо інформаційні війни. Такому втручанню повинна протистояти держмашина з сильною професійною Службою безпеки».

 

Водночас проектний координатор представництва фонду Генріха Бьолля в Україні Андрій Макаренко вважає ці закиди перебільшеними. Він зазначив, що якби проти України і справді велася інформаційна війна, то про це дипломатичними каналами мали бути поінформовані уряди іноземних держав.

 

Американський філантроп Джордж Сорос налякав українського депутата За зразками Мінська і Пхеньяна?

 

Найбільше Макаренка вразив закид Бондаренко про те, що «навчання журналістів за чужі гроші є рівносильним зрощуванню іноземної армії у власній державі». «Очевидно,людина, яка робить такі заяви, виходить з того, що журналіст є не дзеркалом суспільства, а якоюсь бойовою одиницею. Тоді виникає інше питання: як ви намагаєтесь виховувати журналістів? Це мають бути зубасті акули пера? Я не розумію такої логіки», - резюмував співрозмовник. Він не виключив, що Бондаренко висловила не офіційну, і навіть не партійну позицію, а лише власну думку.

 

Експерт сказав, що йому складно зрозуміти мотивацію ворожого ставлення нинішньої влади до іноземних фондів та до вільної преси. Але припустив, що «комусь може бути невигідна багатоманітність думок, або їм імпонує режим Північної Кореї чи Білорусі».

 

Олександр Савицький, «Німецька хвиля»

 

Фото - «Німецька хвиля»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Олександр Савицький, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
37543
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду