Опозиційні депутати захищають проект суспільного мовлення

13 Жовтня 2010
1
27314
13 Жовтня 2010
17:04

Опозиційні депутати захищають проект суспільного мовлення

1
27314
Внесені на розгляд парламенту зміни до закону про систему суспільного телебачення і радіомовлення мають попередити спроби імітації перетворень центральних державних ЗМІ владою, вважають автори законопроекту.
Опозиційні депутати захищають проект суспільного мовлення

На відміну від ініціатив щодо створення суспільного мовлення з боку президентської адміністрації, законопроект голови комітету із захисту свободи слова Андрія Шевченка визначає засади реформи провідних державних ЗМІ. Серед них найважливішими Шевченко назвав формування Наглядової ради суспільного мовлення з 15 осіб, дев'ятеро з яких призначатимуться парламентом, а решта - конференцією громадських організацій з інформаційної галузі. Ще одним важливим елементом законопроекту вважається принцип фінансування з держбюджету за умов цілковитої заборони на розміщення на суспільних каналах реклами.

 

Запобігання маніпуляціям

 

Один з членів авторського колективу, голова Інституту медіа-права Тарас Шевченко наголосив на тому, що такі зміни до закону про суспільне мовлення мають покласти край спробам підмінити реформу державних ЗМІ їхньою імітацією: "В законопроекті закладена гарантія унеможливлення маніпуляцій створенням суспільного мовлення. Найбільші побоювання викликає намір президентської адміністрації лише зміни вивіску, змінити фасад, але насправді не робити серйозних реформ". Від часу реєстрації законопроекту стартував відлік 13-денного терміну, під час якого можуть бути зареєстровані альтернативні законопроекти. Як пояснили автори документу, це має прискорити процес створення суспільного мовлення, про відданість якому нещодавно голосно заявила президентська сторона.

 

Олександр Савицький, «Німецька хвиля»

 

Фото - «Німецька хвиля»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Олександр Савицький, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
27314
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
tv_director
5323 дн. тому
Проект закона какой-то размытый. Я работаю на областной ТРК. Теперь и не понятно, что будет со мной и другими работниками таких ТРК. В законе - ни с лова, только "ликвидация"...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду