ІМП розробив рекомендації щодо покращення іномовлення

30 Вересня 2010
1
8465
30 Вересня 2010
14:09

ІМП розробив рекомендації щодо покращення іномовлення

1
8465
ІМП розробив рекомендації щодо покращення іномовлення

Експерти Інституту Медіа Права підвели підсумки громадської експертизи щодо телевізійного мовлення на закордонну аудиторію. Про це йдеться у повідомленні ІМП щодо пропозицій «Всесвітній службі "Українськогое телебачення і радіомовлення"» (ДТРК «УТР»). Його фінансування якого здійснюється з державного бюджету, а стратегічне управління діяльністю здійснює Держкомтелерадіо.

 

Експерти Інституту медіа права відзначили, що у документах ДТРК «УТР» мета її діяльності та цільова аудиторія не окреслені достатньо чітко. «Незрозуміло, чи канал орієнтується на українців за кордоном, чи на російськомовних іноземців, чи на англомовних», - зазначають фахівці.

 

Крім того, телеканал поширюється у кабельних мережах України. Інститут медіа права рекомендував ДТРК «УТР» сфокусувати увагу на іноземцях як основній аудиторії телеканалу, при цьому значну частку програм транслювати російською мовою і відзначив, що слід також брати до уваги різницю у часі між різними країнами і формувати сітку мовлення таким чином, щоб найбільш актуальні для певних регіонів програми припадали на прайм-тайм у цій часовій зоні.

 

За даними ІМП, на виробництво і трансляцію телерадіопрограм ДТРК «УТР» за 2009 рік було витрачено понад 16 млн. грн. з державного бюджету. При цьому, на думку експертів, якість програм каналу є низькою. У ДТРК «УТР» вважають, що підвищити рівень передач можна лише шляхом збільшення державного фінансування. Інститут Медіа Права пропонує замінити дороге власне виробництво придбанням у приватних телекомпаній найкращих програм, що вже були в ефірі. Також рекомендовано залучати програми інших державних телерадіокомпаній, що були виготовлені в рамках державного замовлення. Таким чином, за ті ж кошти можна досягти значно вищої якості телепрограм.

 

«Діяльність державного телеканалу повинна бути максимально прозорою. Для цього доцільно було б запровадити детальну щорічну звітність про виробництво, придбання, трансляцію телепередач, обсяги мовлення, інновації у роботі ДТРК "УТР" тощо. Так само потрібен звіт про доходи і видатки телеканалу. Ці звіти мають бути публічними», - зазначено у рекомендаціях ІМП.

 

Детальніше з результатами громадської експертизи можна ознайомитися тут.

 

Зазнечені експертні пропозиції ІМП направив до Держкомтелерадіо. Наступним кроком повинно стати їх опрацювання у цьому державному органі. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 976, Держкомтелерадіо повинен розмістити експертні пропозиції на своєму веб-сайті, розглянути рекомендації експертів та розробити заходи, спрямовані на їх реалізацію.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
8465
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Правдолюб
5308 дн. тому
Шановні експерти ІМП! Почитавши Ваші рекомендації щодо покращення іномовлення, хочеться Вам сказати: - вибачте, але Ви не є експертами з даного конкретного питання! - для обговорення такого важливого питання іномовлення, необхідно було запросити експертів-практиків безпосередньо із каналу УТР! - хочеться запитати Вас, а чи знаєте Ви скільки коштує виробництво на каналі УТР і скільки коштувало би придбання готового телепродукту? - щодо прозорості діяльності УТР - звіти про діяльність та фінансові звіти УТР - подаються та здаються відповідно до законодавства, у всі органи та структури; - і багато інших питань. З повагою.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду