ІМП розробив рекомендації щодо покращення іномовлення
Експерти Інституту Медіа Права підвели підсумки громадської експертизи щодо телевізійного мовлення на закордонну аудиторію. Про це йдеться у повідомленні ІМП щодо пропозицій «Всесвітній службі "Українськогое телебачення і радіомовлення"» (ДТРК «УТР»). Його фінансування якого здійснюється з державного бюджету, а стратегічне управління діяльністю здійснює Держкомтелерадіо.
Експерти Інституту медіа права відзначили, що у документах ДТРК «УТР» мета її діяльності та цільова аудиторія не окреслені достатньо чітко. «Незрозуміло, чи канал орієнтується на українців за кордоном, чи на російськомовних іноземців, чи на англомовних», - зазначають фахівці.
Крім того, телеканал поширюється у кабельних мережах України. Інститут медіа права рекомендував ДТРК «УТР» сфокусувати увагу на іноземцях як основній аудиторії телеканалу, при цьому значну частку програм транслювати російською мовою і відзначив, що слід також брати до уваги різницю у часі між різними країнами і формувати сітку мовлення таким чином, щоб найбільш актуальні для певних регіонів програми припадали на прайм-тайм у цій часовій зоні.
За даними ІМП, на виробництво і трансляцію телерадіопрограм ДТРК «УТР» за 2009 рік було витрачено понад 16 млн. грн. з державного бюджету. При цьому, на думку експертів, якість програм каналу є низькою. У ДТРК «УТР» вважають, що підвищити рівень передач можна лише шляхом збільшення державного фінансування. Інститут Медіа Права пропонує замінити дороге власне виробництво придбанням у приватних телекомпаній найкращих програм, що вже були в ефірі. Також рекомендовано залучати програми інших державних телерадіокомпаній, що були виготовлені в рамках державного замовлення. Таким чином, за ті ж кошти можна досягти значно вищої якості телепрограм.
«Діяльність державного телеканалу повинна бути максимально прозорою. Для цього доцільно було б запровадити детальну щорічну звітність про виробництво, придбання, трансляцію телепередач, обсяги мовлення, інновації у роботі ДТРК "УТР" тощо. Так само потрібен звіт про доходи і видатки телеканалу. Ці звіти мають бути публічними», - зазначено у рекомендаціях ІМП.
Детальніше з результатами громадської експертизи можна ознайомитися тут.
Зазнечені експертні пропозиції ІМП направив до Держкомтелерадіо. Наступним кроком повинно стати їх опрацювання у цьому державному органі. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 976, Держкомтелерадіо повинен розмістити експертні пропозиції на своєму веб-сайті, розглянути рекомендації експертів та розробити заходи, спрямовані на їх реалізацію.
«Детектор медіа»

