РЕКЛАМА. Video-One Production створив документальний проект-реконструкцію «Гроші»
Продакшн Video-One створив документальний телепроект «Гроші», який за допомогою комп'ютерної графіки повністю побудовано на реконструкціях. Про це розповів «Детектор медіа» директор продакшн-компанії Станіслав Дордік.
Програма «Гроші» - це проект «журнального» типу, в якому розкрито історію виникнення фінансових відносин та їхній уплив на всесвітню історію. Основна родзинка такої програми в тому, що цікаві події та їхній аналіз відображено в яскравій графічній формі. «Є речі, які неможливо зняти, однак їх можна змоделювати. Коли це все проілюстровано чарівними перетвореннями, то телебачення і справді стає баченням», - пояснює Станіслав Дордік.
За його словами, графічні реконструкції вже давно використовуються на Заході, і жоден науковий чи публіцистичний фільм не обходиться без них: «Будь-який західний документальний фільм містить значну частину графіки, це не виключає ведучого, наочно показує глядачу якісь речі, не дає йому заснути, постійно розбиває синхрони експертів та демонструє їхні слова. Це суміш дизайну та спецефектів».
Ідею створення проекту було навіяно економічною кризою - Video-One Production вирішив дослідити, що саме суспільство знає про гроші. Так, з травня 2009 по липень 2010-го на замовлення телеканалу «Гамма» було виготовлено 52 серії, що об'єднували історії фінансових пірамід, геніального шахрайства та розповіді про прості фінансові речі, які існують у повсякденному житті кожної людини. Сценарій, ідеї, матеріали - все розроблено власними силами продакшну.
DOC FILM "MONEY" (rus) from Video-One Production on Vimeo.
Серії представлено у вигляді 3-4-хвилинних роликів, призначених для міжпрограмного перегляду. Саме у такому вигляді вони виходять на телеканалі «Гамма». У планах Video-One Production - розширення коротких серій до повноформатних 25-хвилинних випусків, але вже з думками експертів та ведучим.
Video-One Production зацікавився розробкою документальних проектів-реконструкцій, адже в Україні цей напрямок «тільки розвивається». В нашій країні такі проекти вважаються дорогими. Та, як розповів Станіслав Дордік, технічне оснащення й апаратура сьогодні є більш-менш доступними, тож основні витрати графічних реконструкцій - на людські ресурси. Тому подібні проекти обійдуться каналам дешевше за «класичні» документальні проекти, бо зникає потреба у виїзних зйомках.
Trailer - DOC FILM "Money" from Video-One Production on Vimeo.
Наразі продакшн планує продовжувати лінію публіцистичних проектів на основі графічних реконструкцій. Video-One уже розробив синопсиси двох документальних проектів - це «Гроші» та «Жителі великого заводу», які пропонуються до виробництва. Директор продакшну зазначив, що робота над такими програмами «менш оплачувана, ніж оформлення каналів та реклама, але вона цікавіша. Глядач заворожується тим чарівним світом, який він не може бачити».