КНМП закликає родичів Кравченка опротестувати позицію слідства у справі Гонгадзе

15 Вересня 2010
14490
15 Вересня 2010
10:34

КНМП закликає родичів Кравченка опротестувати позицію слідства у справі Гонгадзе

14490
КНМП закликає родичів Кравченка опротестувати позицію слідства у справі Гонгадзе

Київська незалежна медіа-профспілка закликає рідних покійного міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка у справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе опротестувати позицію слідства, яка полягає в тому, що єдиним замовником вбивства виступив сам лише Юрій Кравченко.

 

«Сьогодні слідство намагається відвернути увагу суспільства від реальних замовників убивства, повісивши звинувачення на того, хто не може надати аргументи у відповідь», - зазначено у прес-релізі  КНМП.

 

«Зволікання у  розслідуванні, прагнення не зачепити інтересів живих можновладців призвело до того, що сьогодні знову почали зникати журналісти, - каже голова Комітету КНМП Юрій Луканов, - Потенційні вбивці журналістів бачать небажання розкрити справу Гонгадзе до кінця і в них народжується почуття безкарності».

 

Такої ж думки журналіст Володимир Бойко, який спеціалузується на розслідуваннях, пов`язаних з діяльністю правоохоронців. Напередодні, 14 вересня, в ефірі телеканалу ТВі він наголосив, що заява  ГПУ відносно того, що єдиним замовником вбивства журналіста є покійний голова МВС України Юрій Кравченко, навряд чи поставить смислову крапку у громадській свідомості. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ТВі.

 

Пан Бойко сказав, що передбачав заяву Генпрокуратури України відносно замовників вбивства засновника інтернет-видання «Українська правда», журналіста Георгія Гонгадзе ще в 2003 році.  «Про те, що Кравченка буде оголошено єдиним замовником (вбивства журналіста - ред.), я знав іще у 2003 році, оскільки мені свого часу пропонували за певну суму взяти участь у висвітленні фальсифікату розслідування Генеральної прокуратури у цій справі! Мені, і, до речі Сергію Шолоху - керівнику радіо "Континент". Якщо я про це розповідаю, то я звичайно відмовився...» - повідомив пан Бойко.

 

На його думку,  слідство у будь-якій справі повинно, в першу чергу, шукати достовірні мотиви злочину, чого у справі Георгія Гонгадзе, попри те, що назване ім'я замовника вбивства, досі не зроблено. «Оскільки йдеться про навмисний злочин, а не про випадковість, ексцес виконавця... Без доведеного мотиву не можна взагалі говорити про навмисний злочин» - підкреслив журналіст і звернув увагу також на те, що безпосередній виконавець вбивства - колишній генерал МВС Олексій Пукач - у своїх свідченнях назвав інших фігурантів справи: генерала-полковника міліції Миколу Джигу, і Володимира Литвина, з якими йому було проведено очні ставки. Одначе, під час очних ставок Микола Джига і Володимир Литвин просто заперечили свою причетність до справи, і свідчення Олексія Пукача відносно їх причетності до злочину були відкинуті слідством без перевірки, що викликає здивування. «Вони приходять на очні ставки! Джига каже: "Тьху на вас! "... Литвин каже - це брехня! І слідчий відкидає ці покази Пукача як недостовірні, а оскільки Кравченко прийти не може, то слідство оголошує Кравченка підбурювачем чи замовником убивства» - сказав пан Бойко.

 

На думку Володимира Бойка, незважаючи на закриття кримінальної справи відносно Юрія Кравченка, це не є реабілітуючою обставиною для колишнього міністра внутрішніх справ. Журналіст вважає, що подібна юридична колізія може надати розслідуванню нового витку. «Близькі Кравченка, його дочка, мають можливість подати до суду відносно мотивів і підстав закриття справи і вимагати - шановні, або давайте, реабілітуйте нашого батька, чоловіка, або доведіть, що він винен... А які є докази?» - зазначив Володимир Бойко.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14490
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду