Кабмін хоче знати, які політичні погляди у редакторів комунальних ЗМІ
Керівники місцевих органів самоврядування розіслали листи комунальним ЗМІ з вимогою підписати типову угоду, якою зобов'язують головних редакторів письмово повідомляти про свої політичні погляди. Цю інформацію «Обкому» ТК підтвердив головний редактор газети Сумської міськради «Суми і сумчани», депутат Сумської міськради Микола Чернотицький.
«Типова угода зобов'язує всіх головних редакторів у місячний термін повідомляти засновникам видання про своє членство в політичних партіях і громадських організаціях. Крім того, в угоді є така вимога "у випадку зміни власних поглядів редактор повинен негайно письмово повідомляти про це власника"», - сказав Микола Чернотицький.
За словами головного редактора, облдержадміністрація в листі пояснює свої дії виконанням доручення Кабміну.
Як писала ТК, НСЖУ вважає, що місцева влада переробляє типову форму редакційної угоди між засновником (співзасновниками) засобу масової інформації та його редакцією щодо гарантій невтручання у редакційну політику, чим грубо ігнорує доручення прем'єр-міністра України.
«Після наради НСЖУ, в якій взяв участь Микола Азаров, прем'єр-міністр дав доручення Держкомтелерадіо, Мін'юсту спільно з НСЖУ розробити проект типової угоди про невтручання в редакційну політику. Ми такий проект підготували, але Держкомтелерадіо розіслало свій, без врахування наших пропозицій. До нас тепер масово надходять скарги від редакторів комунальних газет», - зазначила юрист НСЖУ Тетяна Котюжинська.
Голова Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк у коментарі ТК сказав, що не знає, про які листи йдеться. «Держкомтелерадіо розіслало тільки рекомендації як захистити ЗМІ від втручання в редакційну політику», - зауважив пан Плаксюк.
«Детектор медіа»