У Німеччині інтернет поки не витіснив телебачення, але…

11 Вересня 2010
0
13125
11 Вересня 2010
17:02

У Німеччині інтернет поки не витіснив телебачення, але…

0
13125
Тріумф інтернету в Німеччині відкладається. Серед усіх мас-медіа телебачення залишається на першому місці за обсягом щоденного споживання. Але експерти очікують революційних змін на ринку ЗМІ.
У Німеччині інтернет поки не витіснив телебачення, але…

Незважаючи на стрімкий розвиток інтернету, телебачення залишається для німців головним засобом масової інформації. Такі результати дослідження, проведеного експертами громадсько-правового мовлення ARD та ZDF. За його даними, у 2010 році німці в середньому щодня приділяють телебаченню 220 хвилин свого часу, радіо - 187 хвилин та інтернету - 83 хвилини. Таким чином, інтернет - на третьому місці. П'ять років тому на всесвітню павутину витрачалося вдвічі менше часу - 44 хвилини. Дослідження також встановило, що німці щодня в середньому 22 хвилини читають книжки та приблизно стільки ж (23 хвилини) - газети. 

 

Але це загальна картина. Якщо поглянути на відмінності серед вікових категорій, стає очевидним, що серед молоді інтернет скоро відсуне телебачення на другий план. Ті, кому від 14 до 29 років, щодня користуються інтернетом 144 хвилини, а дивиться телебачення - 151 хвилину. Різниця мінімальна. Експерти припускають, що через п'ять років, коли буде проведено нове дослідження, інтернет вийде на перше місце.

 

Мас-медіа - всюди і завжди

 

Громадське мовлення ARD та ZDF від 1964 проводять дослідження про щоденне використанні ЗМІ німцями. Цього разу вперше було зафіксовано зменшення загального споживання мас-медіа. Якщо п'ять років тому громадяни ФРН щодня витрачали телебачення та інше в середньому десять годин, то тепер - на 17 хвилин менше. Голова комісії з питань медіа ARD та ZDF Гельмут Райце вважає, що досягнуто певної межи. Це означає, що дивитися ще більше телебачення чи користуватися інтернетом німці просто фізично не можуть - немає вільного часу.

 

Одним із важливих результатів дослідження директор Другого каналу німецького телебачення ZDF Маркус Шехтер назвав те, що для 95 відсотків важливо мати в майбутньому «великий екран і телебачення хорошої якості». Він вважає, що це дасть поштовх розбудові цифрового телебачення високої якості. Крім того, більшість опитаних (93 відсотки) хотіли б, щоб мас-медіа були доступні всюди і завжди. 

 

Роман Гончаренко, Дмитро Каневський, радіо «Німецька хвиля»

Фото - «Німецька хвиля»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Роман Гончаренко, Дмитро Каневський, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
13125
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду