Новий законопроект про мови передбачає неодмінних 20% російської в ефірі державних каналів
Законопроект №1015-3 «Про мови в Україні» передбачає, що для державних загальнонаціональних телерадіоорганізацій частка мовлення російською мовою має становити не менше 20 відсотків загального обсягу добового мовлення, для державної мови відводиться - 60 відсотків.
Такий законопроект був зареєстрований у Верховній Раді 7 вересня 2010 року, автори проекту - Олександр Єфрємов, Петро Симоненко, Сергій Гриневецький.
За словами нардепа Олександра Єфрємова, щодо російської мови на телебаченні він отримує дуже багато заяв: «Наведу приклад: є обласна телекомпанія в Луганській області. До неї надходить централізована установка з Києва, що всі без виключення передачі вона повинна вести українською мовою, підкреслюю - всі без виключення. Це може призвести до того, що 92 % людей, які там розмовляють російською мовою, просто ставитимуть собі інші антени і будуть дивитися абсолютно інші програми. Ми їх не змусимо», - прокоментував Єфрємов 10 вересня в ефірі політичного ток-шоу «Шустер Live»
У статті 25 проекту закону зазначається, що регіональні та місцеві телерадіоорганізації України можуть на власний розсуд вести мовлення державною мовою, російською, іншими регіональними мовами, мовами міжнародного спілкування та іншими мовами, - як однією, так і кількома. Обсяги регіонального і місцевого мовлення тими чи іншими мовами мають відповідати чисельності регіональних мовних груп і визначаються самими мовниками.
Також держава гарантує свободу прямого прийому радіо- і телепередач із сусідніх країн, які транслюються «такими самими або схожими до державної мови або до регіональних мов України мовами», і не буде перешкоджає ретрансляції таких радіо- і телепередач.
Нагадаємо, згідно з законом «Про телебачення і радіомовлення» телерадіокомпанії мають вести мовлення українською мовою, її частка в ефірі загальнонаціональних мовників має становити не менше 75%. Зменшення частки української мови в ефірі законом передбачено для місцевих компаній.
«Мовлення на певні регіони може здійснюватися також мовою національних меншин, що компактно проживають на даній території», - ідеться в ст. 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
«Детектор медіа»





