Новий законопроект про мови передбачає неодмінних 20% російської в ефірі державних каналів

11 Вересня 2010
5
13408
11 Вересня 2010
15:12

Новий законопроект про мови передбачає неодмінних 20% російської в ефірі державних каналів

5
13408
Новий законопроект про мови передбачає неодмінних 20% російської в ефірі державних каналів

Законопроект №1015-3 «Про мови в Україні» передбачає, що для державних загальнонаціональних телерадіоорганізацій частка мовлення російською мовою має становити не менше 20 відсотків загального обсягу добового мовлення, для державної мови відводиться - 60 відсотків.

 

Такий законопроект був зареєстрований у Верховній Раді 7 вересня 2010 року, автори проекту - Олександр Єфрємов, Петро Симоненко, Сергій Гриневецький.

 

За словами нардепа Олександра Єфрємова, щодо російської мови на телебаченні він отримує дуже багато заяв: «Наведу приклад: є обласна телекомпанія в Луганській області. До неї надходить централізована установка з Києва, що всі без виключення передачі вона повинна вести українською мовою, підкреслюю - всі без виключення. Це може призвести до того, що 92 % людей, які там розмовляють російською мовою, просто ставитимуть собі інші антени і будуть дивитися абсолютно інші програми. Ми їх не змусимо», - прокоментував Єфрємов 10 вересня в ефірі політичного ток-шоу «Шустер Live»

 

У статті 25 проекту закону зазначається, що регіональні та місцеві телерадіоорганізації України можуть на власний розсуд вести мовлення державною мовою, російською, іншими регіональними мовами, мовами міжнародного спілкування та іншими мовами, - як однією, так і кількома. Обсяги регіонального і місцевого мовлення тими чи іншими мовами мають відповідати чисельності регіональних мовних груп і визначаються самими мовниками.

 

Також держава гарантує свободу прямого прийому радіо- і телепередач із сусідніх країн, які транслюються «такими самими або схожими до державної мови або до регіональних мов України мовами», і не буде перешкоджає ретрансляції таких радіо- і телепередач.

 

Нагадаємо, згідно з законом «Про телебачення і радіомовлення» телерадіокомпанії мають вести мовлення українською мовою, її частка в ефірі загальнонаціональних мовників має становити не менше 75%. Зменшення частки української мови в ефірі законом передбачено для місцевих компаній.

 

«Мовлення  на  певні регіони може здійснюватися також мовою національних меншин, що компактно проживають на даній території», - ідеться в ст. 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

 

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5
13408
Коментарі
5
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
небайдужий
5354 дн. тому
А че это решили квотировать язык, если неквотируемыми остаются 40 минут рекламы после 20 минут телепрограммы, нескончаемые тупорылые сериалы в прайм — тайм, перепевки западных икс — факторов, битвы бенкендорфских патриотов, до блевотины одни и те же постылые хари в «высокорейтинговых» политшоу заезжих телегостербайтеров и прочая — прочая телетрибуха? ...(Перепрошую за незручності, але як людина законослухняна перейду на українську, аби не перебільшити законні 20 відведених відсотків) ....Так от, існування вищезгаданого телерагу пояснюють законами ринку, інакше, мовляв, телебачення не виживе. А з квотуванням мови виживе?.Мені це нагадує старий анекдот - “ ....если вам не нравятся наши порядки, почему вы решили начать именно с парикмахерской?» Це хитрий комуністичний лис Симоненко (сотоваріщі) вміло застосовує засоби боротьби своїх класових ворогів - буржуїнів, себто відволікає штучно створеними проблемами(мовними) пролетаріат від класової боротьби. Хай ліпше квотує присутність будь — котрих політиків на екрані. А то у нас комісія з моралі чомусь дуже вибірково розуміє значення слова порнографія та аморальність і банить лише оголені людські принади на екрані. А як на мене, то ліпше вже штучні цицьки Памели Андерсон , аніж ще штучніші обіцянки Тимошенко чи Азарова. Та й приклад підступного зрадництва не варто шукати у історичному минулому. Нівіщо нам Мазепа, Власов чи Бандера, якщо у нас є десятки депутатів перебіжчиків чи навіть наш видатний український Бальцерович - Тигіпко? Назви це занепадом моралі, чи “падением нравов» - суть не міняється!
scorpionsky
5354 дн. тому
"Також держава гарантує свободу прямого прийому радіо- і телепередач із сусідніх країн, які транслюються «такими самими або схожими до державної мови або до регіональних мов України мовами», і не буде перешкоджає ретрансляції таких радіо- і телепередач." Вот спасибо если я живу на границе я из за иностранных каналов наши смотреть не могу,идет наложение частот, теперь это упрочнено законом, то есть я не буду смотреть ни своего, ни чужого канала. спасибо хоть цифровое запустили хоть оно спасает.
Гість
5355 дн. тому
Так звані росіійскомовні українці на 90 відсотків це ті. хто відмовився від мових своїх батьків або дідів. Вона для них не рідна, а набута. Тому, власне, відродження української не викликає навіть в російськомовного населення протестів, бо українська не чужа для навіть російськомовних українців. І проблема нібито з дискримінацією російської мови існує винятково у віртуальному просторі, створеному політиками. Той, хто називає дискримінаційними закони, спрямовано на відродження української мови в Україні просто неадекватно сприймає дійсність, сприймає її крізь призму створеного політиками віртуального простору.
Віталій
5355 дн. тому
Кокотюсі. На национальномц рівні не вийде. Бо росіян та власних громадян, для яких російська рідна, переважна більшість. Тоді ефір доведеться ділити в іншому співвідношенні. А поки вам тільки й залишається посилатися на закони. Бо правди у них нема. Вони дискримінаційні по відношенню до свого ж народу, а значить злочинні. Кричіть "все пропало, порушення Конституції!", бо інших аргуменів у вас нема. Російська мова тут рідна.
кокотюха
5356 дн. тому
яка херня! тоді визнавайте росіян національними меншинами на законодавчому рівні! ясно, де взяти 20 % російської мови - ви дайте рознарядку на 80 % української! з 24 годин мовлення 20 % - це десь 5 годин. будь ласка: 1 година денного ефіру і 4 години нічного!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду