Герман: Ми хотіли б, щоб преса була ефективним посередником у відносинах влади з суспільством
З осені адміністрація президента почне проводити «журналістські четверги» для спілкування з представниками ЗМІ, сказала Ганна Герман в інтерв`ю інформаційному агентству «ЛІГАБізнесІнформ». За її словами, щотижня зустрічі з редакторами проводить глава Адміністрації, а у вересні з журналістами зустрічатимуться його заступники.
«У президента є свій стиль (спілкування з журналістами) - він багато робить і мало говорить. Думаю, це правильний стиль. Чоловічий і відповідальний», - цитує слова Ганни Герман інтернет-видання «Українська правда».
«У нас склалася добра форма спілкування з редакторами у вільному режимі. Щотижня такі зустрічі проводить глава адміністрації. З осені почнемо проводити журналістські четверги з заступниками глави за всіма напрямками», - заявила Герман.
«А взагалі, ми цілодобово доступні у спілкуванні з журналістами - телефонуєте, приходьте, ми завжди відкриті для вас», - запевнила вона.
При цьому запитання про те, яким чином сформований пул журналістів (ЗМІ, яких вони представляють) під час візитів глави держави, Герман переадресувала до керівника прес-служби президента Дениса Іванеска.
«Я не втручаюся в цей процес. Як правило, не втручаюся», - зазначила вона.
Вона зазначила, що якщо в секретаріаті екс-президента Віктора Ющенка «основний наголос ставився на пропаганду української ідеї, як її розуміла тодішня адміністрація», то в адміністрації Януковича «більш приземлені пріоритети».
«Перший - це реформи [...]. Другий пріоритет - це демократія [...]. І третій пріоритет - це ефективне керування країною, простіше кажучи, порядок у державі, який дуже інтенсивно наводить новий президент», - заявила Герман.
«Тому ми зацікавлені у відкритості влади для преси. Ми хочемо об'єктивного й правдивого висвітлення діяльності президента, його адміністрації. З усіма плюсами й мінусами», - заявила соратниця президента.
«Нам це потрібно для роботи. Нам потрібно правдиве дзеркало, подивившись у яке, ми могли б сказати: тут у нас все добре, а тут потрібно виправити. Ми використовуємо пресу як безкоштовного експерта й консультанта. Тому ви ніколи не почуєте від нас якихось рекомендацій - пишіть, мовляв, так, а не інакше. Це теж наш пріоритет», - запевнила Герман.
Вона наголосила, що для АП важливо, щоб роз'яснювалася суть реформ президентської команди, щоб громадяни були «вчасно й у повному обсязі проінформовані про ті заходи влади, які спрямовані на соціальний захист або іншу допомогу».
«Ми хотіли б, щоб преса була ефективним посередником, комунікативним механізмом у відносинах влади з суспільством. Щоб преса, таким чином, допомагала допомагати людям», - заявила Герман.
А на прохання прокоментувати статтю письменника Юрія Андруховича у німецькій газеті, у якій він просить Європу «не зводити очей» з України, вона відповіла: «Я б краще читала романи Андруховича. Але він давно нічого нового хорошого не пише. Політична публіцистика - не його спеціальність».
«Детектор медіа»