Факт цензури. До відома президента
У середу вдень Віктор Янукович задекларував таке: «Ще раз заявляю - процес розвитку і розширення свободи преси в Україні є незворотним. І я ніколи не допущу повернення до цензури чи будь-яких інших методів тиску на журналістів».
У середу увечері відбулося наступне: генеральний директор телеканалу «1+1», Олександр Ткаченко, зі слів редакторів, о 19.20 (за десять хвилин до ефіру) заборонив показувати мій сюжет про VIP дорогу, яку будують від Києва до Вишгорода. Зрештою, сюжет вийшов в ефір через принципову позицію редактора, хоча і у зміненому вигляді.
Топ-менеджера, зі слів редакторів, найбільше дратували будь-які згадки про те, що це дорога, якою буде їздити президент. Він категорично був проти інтерв'ю людей, які заявили - дорогу будують передусім для президента.
Хоча, фактично, немає сумніву, чому саме з-поміж десятків тисяч кілометрів доріг в Україні так натхненно ремонтують саме 8 кілометрів до Вишгорода. Можливо, безпека керівника країни і справді виправдовує такі витрати.
Зрештою, під заборону потрапило все, що, на думку топ-менеджера, могло зашкодити іміджу президента або, як сказали працівники СБУ блогеру Шинкаренку: «Оставить неприятный след в душе».
Отже, запитую у Вас, Вікторе Федоровичу, - вам потрібні такі помічники?
Хто наказує таким людям різати сюжети журналістів або знімати з ефіру?
Чому працівників ЗМІ і далі ділять на «лояльних» та «нелояльних»?
Вам цікаво знати про себе об'єктивну інформацію, чи Ви готові чути лише добре і ласкаве слово від «придворних» акул пера?
І, зрештою, випадок із сюжетом про VIP дорогу - це чергова ініціатива топ-менеджера, чи виконання вказівок з адміністрації президента?
Вікторе Федоровичу, якщо Ви вірите в те, що заявили, якщо Вам набридли звинувачення в цензурі, якщо Ви справді вважаєте, що свобода слова принесе користь Україні, доведіть, що Ваше слово (сказане в межах Конституції) - закон.
Мирослав Откович, кореспондент ТСН, для «Української правди»