Екс-головний редактор сумської газети вимагає від президента розібратися у його звільненні (ОНОВЛЕНО)
Екс-головний редактор комунальної газети «Суми і сумчани» Анатолій Міненко звернувся до президента України Віктора Януковича, голови Верховної Ради Володимира Литвина та Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації з проханням вирішити ситуацію навколо його звільнення з посади головного редактора газети. Про це повідомляє інформагентство «ІнтерМедіаКонсалтинг».
Як заявив Анатолій Міненко у своєму звернені до високопосадовців, його звільнили «без пред'явлення обґрунтованих претензій та не взявши до уваги контракт, термін якого закінчиться лише в 2011 році».
Також екс-головний редактор відзначив, що він відмовився працювати на виборчу кампанію міського голови Сум Геннадія Мінаєва.
«Глибоко переконаний, що політична приналежність не є критерієм оцінки діяльності працівника. А мою діяльність оцінили саме за ним», - йдеться у зверненні пана Міненка.
Нагадаємо, роботу колишнього редактора, депутата Анатолія Міненка, було визнано незадовільною через збитковість газети. А тому 28 липня на сесії Сумської міськради ухвалили рішення про його звільнення. Новим головним редактором було призначено депутата від фракції «Нічний дозор» Миколу Чернотицького.
За словами заступника міського голови Віктора Волонтирця, основний аргумент, яким керувалися депутати, звільняючи Анатолія Міненка з посади головного редактора, це дуже низький тираж видання «Суми і сумчани»: «Рішення приймав не міський голова і не заступник голови, рішення приймали депутати Сумської ради, а депутатів є 75. І їх колегіальне рішення є колегіальним рішенням. Я розумію, що ті недоліки, які йому висувалися, можуть бути обґрунтовані, можуть бути необґрунтовані. Але основний аргумент, який депутати виставляли цьому виданню - це мінімальний тираж, який на сьогодні складає 800 екземплярів. В рік ми виділяли на газету по 250 тисяч гривень, для такого тиражу це дуже велика сума... Але тираж газети за останні роки з 4 500 тисяч зменшився до 800. Я розумію, це фінансова криза, але сума, яка виділялася з бюджету, була постійною, тому треба працювати з передплатниками. Цей аргумент є достатній з боку депутатів».
На запитання, чи були якісь підстави в Анатолія Міненка стверджувати про політичну приналежність як причину звільнення, пан Волонтирець відповів: «Я б не сказав, що від того, що він переходить в якусь іншу фракцію, змінюється зміст газети... Десь якась політична приналежність може бути, зважаючи на склад депутатського корпусу: фракція, з якої він пішов, - найбільша, можливо, десь і є це питання... але я за це не відповідаю».
«Детектор медіа»