Нацрада не погодила законопроект моральної комісії і проект урядової постанови про ФМ-мережу НРКУ
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення не погодила законопроект про внесення змін до закону «Про захист суспільної моралі», розроблений Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі.
Перший заступник голови Національної ради Оксана Головатенко вважає це рішення позитивним для ринку. «НЕК направила до Нацради на погодження законопроект "Про захист суспільної моралі", в якому передбачається право комісії перевіряти телерадіоорганізації. Закон чітко визначає, що це є повноваженням виключно Національної ради», - пояснила вона на брифінгу, додавши: якщо в Україні з'явиться ще один орган для перевірок, то телерадіокомпанії тільки й займатимуться тим, що прийматимуть ревізорів.
Ще один документ - Інструкцію про порядок проведення експертизи, надісланий до Національної ради моральною комісією, був залишений без розгляду, оскільки Нацрада не має повноважень погоджувати нормативні документи інших міністерств і відомств.
Не погодила Національна рада і проект постанови Кабінету Міністрів «Про заходи щодо впровадження поширення радіопрограм Національної радіокомпанії України у діапазоні 87,5-108 МГц». Цим документом уряд хоче зобов'язати Національну комісію з регулювання зв'язку розробити частотно-територіальний план для охоплення території України трьома програмами Національного радіо, а Національну раду - внести зміни до плану розвитку телерадіопростору для забезпечення поширення до 2012 року програм НРКУ та видати ліцензії НРКУ поза конкурсом.
Голова Нацради Володимир Манжосов зазначив, що в урядовій постанові не може бути написано: «зобов'язати Національну раду», тому що регулятор є позавідомчим органом. Оксана Головатенко наголосила на правовій колізії з позаконкурсною видачею ліцензій. А член Нацради Микола Фартушний звернув увагу на те, що схожа постанова від 16 січня 2003 року не була виконана через відсутність частотного ресурсу (за останніми розрахунками НРКУ, їй потрібно близько 200 частот для розбудови всеукраїнської ФМ-мережі).
Крім цього, Нацрада не погодила розроблений Державною адміністрацією зв'язку законопроект «Про особливості здійснення закупівель за державні кошти телекомунікаційних послуг, в тому числі з ретрансляції радіо та телесигналів (за винятком послуг мобільного зв'язку та послуг інтернет-провайдерів)». Як пояснив Володимир Манжосов, він суперечить Конституції і закону про телебачення і радіомовлення.
«Детектор медіа»