В очікуванні інформаційного реверсу, Огляд теленовин на тижні з 11 по 17 квітня 2005 року
20 Квітня 2005
В очікуванні інформаційного реверсу, Огляд теленовин на тижні з 11 по 17 квітня 2005 року
Ілюзії, що телебачення оперативно долучить до своєї ролі “тотального масовика - затійника” ще й роль “сторожового пса демократії” - поки залишаються ілюзіями. Щоб вести за собою людей, необхідно йти слідом за ними Лао Цзи, китайський філософ.
Що ж стосується загальної оцінки рівня суспільно-політичного мовлення, то воно все ще “у великому боргу”.
Свого часу – задовго до подій “помаранчевої революції” – мені довелось писати на схожу тему. І висновок, зроблений тоді – поки що, на жаль, залишається актуальним. Зокрема, і досі загальною рисою нашої політичної журналістики залишається те, що вона не зорієнтована на суспільний інтерес, на так званих "пересічних громадян". Прошу вибачення за розлогу самоцитату, та все ж наведу фрагмент тієї статті:
“Аргументовано, чітко і зрозуміло пояснювати більшості співгромадян близькі і віддалені наслідки рішень влади чи політичних подій для їх повсякденного життя … вважається заняттям не надто престижним і не надто прибутковим. Тим більше, що, крім постійного контролю та тиску з боку власників та менеджерів, є ще особливості медійного виробництва, вимоги оперативності. Вони позбавляють журналістів можливості "глибокого занурення" в досліджувані теми і часто зводять зміст матеріалів до суто емоційних рефлексій і стилістичних ігор – звичайно, в рамках поставленого власниками та менеджерами завдання. Тому, до речі, знаючи політичну орієнтацію видань чи каналів, досить неважко наперед передбачити їх реакцію на будь-яку подію. Врахуємо, також, що реальні інтереси представників правлячої еліти, за великим рахунком, доволі прості і досвідченим оком читаються за будь-якою офіціозною риторикою, як кажуть, "на раз".
Здавалося б, що після “помаранчевої революції”, коли величезна частина “мовчазної більшості” блискуче розвіяла експертні підозри щодо своєї суспільної пасивності, після руйнування централізованої системи інформаційного диктату – мас-медіа врешті-решт змінять свої інформаційні пріоритети. А журналісти всерйоз займуться відновленням втраченої довіри глядачів.
Але радикальних змін ми ще не дочекалися. Ілюзії, що телебачення оперативно долучить до своєї ролі “тотального масовика-затійника” ще й роль “сторожового пса демократії”, поки залишаються ілюзіями.
Про головні причини такої ситуації – незмінність власників телеканалів та принципів їх функціонування - ми почасти вже згадували в наших перших оглядах. Завдяки знанню внутрішніх “ обставин” того чи іншого каналу, нескладно прорахувати, скажімо, що, попри позитивні загальні тенденції об’єктивізації, серед топ-новин “Інтера” обов’язково знайдеться місце для інформації про яку-небудь регіональну конференцію СДПУ(о), а “События” на ТРК “Україна” мінімум половину своїх інформповідомлень присвятять долі “політв’язня” Колесникова.
Втім, сьогодні вже можна говорити і про менш глобальні, але від того не менш вагомі вади інформаційного мовлення.
І перша з них – прикриття телевізійниками невміння (небажання?) знайти справжні конфлікти та драми висвітленням кулуарних або «опереточних» скандалів, або ж і створення них – власноруч або з «подачі» зацікавлених сторін. Скажіть, будь ласка, чи може бути підставою для топ-новини поважаючого себе телеканалу повідомлення якогось анонімного депутата в російській газеті, розкручене потім в українському Інтернеті, про, начебто, ймовірну відставку Юлії Тимошенко з поста прем’єра? В Україні – може! І не тільки для якогось одного каналу, а для всіх загальнонаціональних мовників, які займалися «новиною» цілий день. Тобто, самі запустили штучно створену «новину» – самі розкрутили – самі разом з пропіареними політиками спростували…
Друга вада – відсутність «чистоти рук» в інформаційників, які заради «красного словца» здатні перекрутити все, що завгодно, висвітлюючи не те, що насправді відбулося або заявлялося ньюзмейкерами, що є суттю події або проблеми, а те, з чого, як здалося самим телевізійникам, можна зробити доморощений «інфотеймент». Ось приклад з минулого тижні? Будь ласка. Відбувся в інтернет-виданні «Українська правда» чат з міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком. Якийсь учасник чат-конференції запитав, чи буде міністр боротися «проти використання службового положення з корисловою метою», згадавши при цьому Ющенка в контексті історії банку «Україна», Тимошенко – в контексті ЕЄСУ і так далі. Луценко відповів, буквально, наступне: «Не исключаю, что такие обвинения могут быть. Однако, обращаю внимание, что все они – подследственность органов прокуратуры». В той же час, Луценко під час чату не виключив можливість відкриття кримінальної справи проти Віктора Януковича, у зв’язку з виявленими порушеннями закону щодо фінансування виборчої компанії екс-прем’єра… У що ці відповіді міністра вилилися на нашому ТБ? Один з телеканалів у випуску новин о 14.00. повідомив, що Юрій Луценко не виключає вікриття кримінальних справ щодо Віктора Януковича та… Віктора Ющенка! Погодьтеся, занадто вільна інтерпретація відповідей міністра на запитання учасників чат-конференції.
Незмінною також, залишається тематична звуженість новинних випусків. Знову таки, майже завжди зрозуміло, що цінність інформації в нашому ефірі визначається виключно тим, наскільки вона співвіднесена з внутріелітною боротьбою за владу чи за гроші. Між тим, оскільки переважна більшість громадян безпосередньої участі у цій боротьбі не бере, то, очевидно, що доля інформації, яка прямо стосується інтересів цієї більшості, мала б бути значно більшою. Тобто, скажімо, повідомлення про підвищення цін на пальне не мали б обмежуватися простою констатацією факту і фразами про невиконання прем’єром Тимошенко своїх обіцянок, а мали б бути більш детально проаналізовані, і з прогнозом розвитку подій – саме в проекції на життя і потреби пересічного українця. Або, наприклад, наплив імпортної свинини, окрім дотримання політичних обіцянок чинного прем’єра, справді може, з одного боку, знизити ціни для споживачів, а з другого - змусити змінити сферу застосування своїх господарських зусиль багатьох фермерів. Хтось займається цими темами саме з точки зору, знову ж таки, життя громадян – а не кабінетних ігор? Аналіз співвідношення інтересів різних груп населення, аналіз ціни кожного урядового чи президентського рішення – не в розрізі політичних інтриг, і не в макроекономічних показниках, які зрозумілі лише фахівцям, а на зрозумілих кожному прикладах. Створення “інформаційного реверсу” – зворотного зв’язку між громадянами та владою - це, власне, головне на сьогодні завдання українських мас-медіа залишається, насправді, десь на узбіччі не тільки повсякденної практики наших телеканалів, а і їх, схоже, прагнень.
Між тим суспільство потребує зараз не просто зміни інформаційного вектора – з переможених на переможців, не нової односторонності інформації. Суспільству вже мало й двосторонності – в парадигмі “влада-опозиція”. Суспільство вже – свідомо чи не свідомо – потребує ВСЕСТОРОННЬОСТІ. Саме у цій всесторонності, яку мали б забезпечити медіа – запорука від творення нової політичної віртуальності. Яка може стати вигідною і для нової влади, якщо вона надумає відмовитися від модернізаційного шансу для України, отриманого завдяки “помаранчевій революції”. Ну а для так званої “нової опозиції” політична віртуальність – цілком звична форма існування, до якої вона, певно, зовсім не проти повернутися.
Суспільство потребує, щоб висвітлення та аналіз політичної реальності, підґрунтя тих чи інших подій чи заяв не носили формального характеру. Так, наприклад, заяви про опозиційність до нової влади, які охоче проголошують “стовпи” минулого режиму, не повинні автоматично перетворюватися в індульгенцію від правової оцінки їх попередньої діяльності – як це часто трапляється зараз.
Зрозуміло, що йдеться не про інформаційний остракізм щодо конкретних персон. Йдеться про те, що журналісти зобов’язані прискіпливо оцінювати всіх, хто претендує хоч на якусь роль у політичному процесі, у владі чи в опозиції – оцінювати за реальними справами, поганими чи добрими. І допомагати робити цю оцінку своїм співгромадянам.
І якщо принципова позиція журналістів змусить політичних опонентів перейти від міжелітних кулуарних домовленостей до відкритої політичної боротьби, то її правила, відповідно, змусять противників оперувати доказовими взаємними звинуваченнями. І от тоді українська політична еліта пройде справжнє випробування суспільною думкою – як це і мало б бути в демократичній державі.
Утопічна картинка, скаже читач. Можливо. Але зовсім не нереальна. Варто лише почати. Варто розглядати кожну дію, кожне слово політиків з точки зору суспільного інтересу. Варто шукати бекграунд, порівнювати і аналізувати. Коротше кажучи, копати глибше. Окремі приклади такої роботи у вітчизняному ефірі вже існують: “Закрита зона” Володимира Ар’єва, “Подвійний доказ” Вахтанга Кіпіані та Анатолія Борсюка. Черга за іншими.
Тоді, можливо, ми скоро почуємо в Україні повідомлення на зразок інформації з Праги, яка минулого тижня зацікавила, якщо не помиляюсь, лише “Вікна”(СТБ) та 5 канал – про відставку чеського прем’єр-міністра Станіслава Гросса, який – вдумайтесь – не зміг пояснити джерела коштів, за які він придбав собі квартиру. Коментарі, здається, зайві…
PS. Сьогодні, я, попри традицію нашого огляду, обійшовся без розлогого цитування розшифровок новинних випусків. Але для тих, кому цікаво викладаю загальні переліки тем теленовин за кілька днів минулого тижня (за сайтом “Україна сьогодні”)
Сергій Черненко, “Детектор медіа”
Огляд українського телеефiру за 2005-04-12
ПОЛІТИКА Взаємини України та Польщі – найвдаліший приклад міжнародної політики, - розповідає ТСН . Так Віктор Ющенко підсумував
свій візит у Варшаву. 12 квітня він спілкувався неформально. Говорив Віктор Ющенко про досить амбітні плани України на
світовій арені: отримання державою вже у першому півріччі 2005-го статусу країни з ринковою економікою, в листопаді ж –
стати членом СОТ. На перспективу – спрощення візового режиму з країнами ЄС та Сполученими Штатами, та підписання угоди про
зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Про це також Вісті (УТ-1) , Вікна-новини , Репортер , "24 години" , Вчасно. Про
головне , Подробности. Итоги дня , ! Підсумки , Факти .
Російський генпрокурор Володимир Устинов заявив, що прем’єр-міністр Юлія Тимошенко може приїхати до Росії відповідно до
міжнародного законодавства, - інформують Вісті (УТ-1) . Хоча, за його словами, кримінальну справу, порушену проти
Тимошенко, не закрито, а її розшук у силі. Говорячи про можливість припинення розслідування у справі Тимошенко, генпрокурор
заявив, що Росія зазнала збитків у 100 мільйонів доларів. Якби їх відшкодували, ситуація була б іншою, а поки у головної
військової прокуратури Росії немає підстав для припинення слідства. Про це також Репортер , События , Вчасно. Про головне ,
Подробности. Итоги дня , Підсумковий випуск ТСН , Факти .
БЕЗПЕКА ТА КРИМІНАЛ Президент Ющенко у справу затриманого голови Донецької облради Бориса Колесникова втручатися не буде, - повідомляє ТСН .
Рішення має ухвалити суд. Про це Ющенко заявив 12 квітня у Варшаві. Аутсайдер президентських перегонів Віктор Янукович
твердить, що Колесникова переслідують з політичних міркувань. Водночас, колишній директор донецького торгівельного центру
Борис Пінчук заявив, що він і його сім’я віддали акції магазину під загрозою смерті. На його батька тиснув саме Борис
Колесников. Про це також События , Час , Подробности. Итоги дня , Вісті (УТ-1) , Вікна-новини , Подробности. Итоги дня ,
Підсумки , Репортер , События , Вчасно. Про головне , Подробности , Подробности. Итоги дня , Підсумковий випуск ТСН .
4 години поспіль у столичному управлінні по боротьбі із організованою злочинністю давав пояснення Ігор Суркіс, президент
футбольного клубу "Динамо", один із 13 списку посадовців, якими цікавиться МВС, - розповідає ТСН . Насамперед, слідчих
цікавили походження та підстави для перерахування 6 мільйонів гривень для благодійного фонду "Україна", який очолює Леонід
Кучма. Як стало відомо, фонду уже повернув ці гроші футбольному клубу. За неофіційною інформацією із джерела столичного
УБОЗу, у слідчих є ще багато запитань, непов’язаних із фондом, на які Ігор Суркіс відповісти не зміг. Про це також Вісті
(УТ-1) , Вікна-новини , Репортер , "24 години" , Вчасно. Про головне , Подробности , Подробности. Итоги дня , Підсумковий
випуск ТСН , Час .
12 квітня дружина Георгія Гонгадзе Мирослава мала багатогодинну зустріч у Генпрокуратурі, - інформують Вікна-новини . Вона
каже, що про вбивство свого чоловіка дізналася багато нового. От тільки її попросили не коментувати слідчі дії. За її
словами, "Я думаю, що прокуратура достатньо близько підійшла до розкриття цієї справи”. Судячи зі слів Мирослави, у справі
Гонгадзе Генеральна прокуратура не має козирів. Відомі лише вбивці. Отже, передавати справу до суду без замовників та
організаторів нема сенсу. Щоб поставити крапку, потрібні плівки Мельниченка. Про це також Репортер .
Єдиною обґрунтованою версією смерті екс-міністра МВС Юрія Кравченка є самогубство, - розповідають Подробности. Итоги дня .
Про це 12 квітнястало відомо одразу з двох джерел: з СБУ та Генпрокуратури. Зокрема, Олександр Турчин сказав, що інакшої
версії просто не існує, а ймовірною причиною самогубства назвав почуття провини екс-міністра. Зі свого боку заступник
генпрокурора Віктор Шокін теж переконаний у версії самогубства. Не бентежить його і обставина щодо двох пострілів у голову.
Каже, що таке можливо. Про це також Підсумковий випуск ТСН .
Голова СБУ Олександр Турчинов заявив, що його відомство встановило причетність керівництва ЦВК до втручання в електронну
систему "Вибори президента України", - повідомляють "24 години" . За його словами, “Був несанкціонований доступ до
інформації ЦВК, вона коригувалася вищими посадовими особами". СБУ згідно законодавства, не може висунути обвинувачення
причетним до втручання в електронну систему ЦВК, оскільки вони мають перший і другий ранг держслужбовців. Тому всі
матеріали справи будуть передані в Генпрокуратуру.
Голова СБУ Олександр Турчинов запропонував посилити охорону спікера парламенту Володимира Литвина, - розповідає Вчасно.
Про головне . Раніше спікер заявляв, що за ним стежать та прослуховують. Під пильним наглядом також дружина і діти. При
чому, за словам Литвина, люди, які цим займалися ще за часів Кучми, і досі працюють у внутрішніх органах. Олександр
Турчинов повідомив, що готовий посилити охорону спікера та надати фахівців СБУ, які готові нейтралізувати будь-яке
спостереження і виявити засоби контролю.
Огляд українського телеефiру за 2005-04-13
ПОЛІТИКА Український прем`єр Юлія Тимошенко не поїде до Москви 15-16 квітня, - розповідає ТСН . 12 квітня генпрокурор РФ Володимир
Устинов заявив, що кримінальну справу проти Юлії Тимошенко у Росії досі не закрили, і прем`єр перебуває у міжнародному
розшуку. Саме на знак протесту проти цієї заяви Юлія Тимошенко принципово скасувала візит у Москву, заявив міністр
економіки Сергій Терьохін. Пізніше міністр закордонних справ Борис Тарасюк офіційно пояснив: візит прем`єра не скасували, а
відклали – тобто він можливий. Однак президент Ющенко на нараді з Кабміном справді наказав усім відповідальним за посівну
кампанію урядовцям до її завершення за кордон не їхати. Про це також Факти , Вісті (УТ-1) , Факти , Час , Підсумковий
випуск ТСН , Підсумки , Репортер , Подробности , Вчасно. Про головне , Вікна-новини , События , "24 години" .
МЗС України намагається розібратися із висловлюваннями президента Росії, процитованими 12 квітня у російській пресі, -
інформують Факти . Українське зовнішньополітичне відомство сумнівається в тому, що Володимир Путін міг саме так
відгукнутися про євроінтеграційні плани України. Це наголосив 13 квітня на брифінгу заступник керівника прес-служби МЗС
Дмитро Свистков. Газета "Коммерсант" процитувала Путіна так: "Якщо Україна увійде в Шенгенську зону, буде певна проблема.
Там, в Україні, живе щонайменше 17% російського населення. Це ж поділ народу. Це нагадує розділення Німеччини на Східну і
Західну". Про це також Вісті (УТ-1) , Час .
ЕКОНОМІКА Київське "Динамо" знову під арештом, - розповідає Час . Східно-Карибський Верховний Суд заарештував активи 6 офшорних
компаній, які пов’язані із футбольним клубом "Динамо"(Київ). Це рішення суд прийняв за поданням компанії Pacific, яку
пов’язують з бізнесменом Костянтином Григоришиним. За рішенням суду компанія Pacific зможе отримати документацію
компаній-власників "Динамо" і вилучити цю інформацію до судового процесу в Україні. Зокрема, Pacific сподівається
з’ясувати, хто є справжнім власником "Динамо"(Київ).
Податкова адміністрація заблокувала відшкодування ПДВ, - повідомляють Вісті (УТ-1) . Затримано повернення з бюджету понад
1,5 мільярда гривень, заявлених експортерами. Гроші повертатимуть лише після серйозної перевірки кожного заявника.
Справжнім платникам ПДВ повернуть, а на псевдоекспортерів чекають кримінальні справи. Поки з 2 мільярдів гривень, заявлених
на відшкодування, детально перевірено лише чверть. Митарям, наразі, заборонено проводити позапланові перевірки і вони
просять повернути їм таке право, а поки не даватимуть згоди на повернення підозрілого податку.
БЕЗПЕКА ТА КРИМІНАЛ Вибухом поблизу греблі Київського водосховища погрожував невідомий терорист, якщо негайно не звільнять із під варти голову
Донецької облради Бориса Колесникова, - розповідає ТСН . Невідомий зателефонував у міліцію і попередив: Колесников має бути
на волі протягом 2-х годин, інакше вибухнуть вагони-рефрижератори, що стоять біля дамби і пів-Києва буде затоплено. Пізніше
інформація не підтвердилася. Депутати із "Нашої України" погрози про замінування ГЕС називають тероризмом. Водночас член
СДПУ(о) Нестор Шуфрич прокоментував погрозу замінувати ГЕС "провокацією із боку тих сил, які намагаються придушити
опозицію”. Про це також ТСН , Факти , Вісті (УТ-1) , Підсумки , Репортер , Подробности .
Голова Донецької обласної ради Борис Колесников боїться за своє життя, - інформують Факти . 13 квітня він звернувся до
генерального прокурора України із заявою, де просить гарантувати йому безпечні умови утримання і щоденний огляд особистим
лікарем. Щоправда, до Святослава Піскуна заява поки не потрапила. За словами адвоката, Андрія Федура, слідчий відмовився її
приймати у обвинуваченого. Про це також Вісті (УТ-1) , Подробности. Итоги дня , Підсумки .
Зі словами підтримки на адресу свого однопартійця Бориса Колесникова виступив 13 квітня лідер Партії Регіонів Віктор
Янукович, коли відвідував наметове містечко у Маріїнівському парку столиці, - повідомляють Вісті (УТ-1) Разом з ним
приїхали депутати члени фракції "Регіони України" та СДПУ(о). Янукович підтримує заяви судових захисників голови Донецької
облради про те, що правоохоронці не мали жодних підстав для затримання Колесникова і вважає, що його посадили за грати
через політичні погляди, а не за здирництво, як кажуть у МВС. Про це також Подробности. Итоги дня .
Матеріали та речові докази у справі Гонгадзе передали українські Генпрокуратурі голова "Фонду громадянських свобод" Алекс
Гольдфарб та історик Юрій Фельштинський, - розповідає ТСН . Генпрокуратура України запросила їх як свідків. Окрім цих
свідчень колеги Бориса Березовського привезли дуже великий масив речових доказів, які було передано слідчим: аудіофайли,
які пройшли експертизи компанії "Бек Тек" та апаратура, яку використовував, за словами майора Мельниченка, майор, коли
документував розмови в кабінеті Кучми. Про це також Вісті (УТ-1) , Час , Підсумки , Репортер , Подробности , Вчасно. Про
головне , Вікна-новини .
Огляд українського телеефiру за 2005-04-14
ПОЛІТИКА Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко спростували 14 квітня інформацію про ймовірну відставку прем’єра, - інформує ТСН . Сама
пані Тимошенко назвала це провокацією, а Віктор Ющенко – дурницею. Що Тимошенко незабаром може покинути свою посаду заявив
лідер Житомирської організації "Батьківщини" Олег Антипов. За його словами, Юля Тимошенко сама сказала керівникам обласних
організацій своєї партії, що у травні або у вересні її спробують зняти з посади через те, що не дає використовувати
службове становище певній групі людей. Про це також Факти , Вісті (УТ-1) , Репортер , Подробности , Час , "24 години" ,
Підсумковий випуск ТСН , Вчасно. Про головне , Вікна-новини .
Голова ЦВК не бачить правових підстав визнавати екс-майора Держохорони Миколу Мельниченка народним депутатом за списком
соціалістів, - розповідають Вісті (УТ-1) . Ярослав Давидович не знає, на яких законних підставах можна поновити екс-майора
у списках СПУ. Нагадаємо, на парламентських виборах-2002 Мельниченко йшов під 15 номером, однак Верховний Суд заборонив
йому балотуватись. Днями ж вступило в силу рішення Європейського суду з прав людини, яким визнано незаконність цієї
заборони. Про це також Час , Подробности. Итоги дня .
Кожен українець тепер зможе ознайомитись з законопроектом про адміністративно-територіальний поділ України, - повідомляють
"24 години" . Документ розміщено на урядовому порталі Кабміну. Роман Безсмертний наголошує, що зараз змінювати кордони
областей не будуть, хоча раніше віце-прем’єр заявляв про ліквідацію Кіровоградської області. В основі проекту трирівнева
модель адміністративно-територіальної реформи: громада – не менше 5-ти тисяч населення, район – не менше 70-ти тисяч,
регіон – не менше 750-ти тисяч.
ЕКОНОМІКА Криворізький регіон продовжують лякати реприватизацією, - інформують Факти . У металургів побувала представницька
організація народних депутатів на чолі з новим керівником ФДМ Валентиною Семенюк. Палка прихильниця націоналізації
прискіпливо вивчала роботу асоціації "Укррудпром". За її словами, "Подаючи до суду по "Криворіжсталі" і готовлячи документи
по "Укррудпрому", ні в якому разі не хотіла, щоби трудові колективи в якійсь мірі переживали. Я хотіла лише одного: щоб
люди, які отримали акції по "Криворіжсталь", мали на ці акції дійсно нормальні оформлені в правовому полі документи". Про
це також Вісті (УТ-1) , Репортер .
Бензин має подешевшати до 3-х гривень, - повідомляє ТСН . Уряд встановлює граничні ціни на нафтові продукти, запроваджує
30% межу торговельної надбавки і контролює роботу НПЗ та торговельної мережі. Як заявив міністр палива та енергетики Іван
Плачков, віднині Кабмін здійснює інтервенції на ринку нафтопродуктів за рахунок переробки українсько сировини. Бензин А-95
на 380-ти заправках "Укрнафти" має коштувати 2 гривні 99 копійок. Про це також Факти , Вісті (УТ-1) , Час .
БЕЗПЕКА ТА КРИМІНАЛ Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко припускає, що Віктора Ющенка та Віктора Януковича можуть притягнути до кримінальної
відповідальності, - розповідає ТСН . Екс-прем’єра Януковича можуть звинуватити у махінаціях із фінансуванням його виборчої
кампанії через благодійні фонди та із-за кордону, а чинного президента – у причетності до банкрутства агробанку "Україна".
Ющенко зізнався, що у справі про банкрутство банку як законослухняний громадянин готовий свідчити хоч зараз і навіть
запевнив, що саме його покази можуть істотно вплинути на хід розслідування. Про це також Репортер , Подробности. Итоги дня
.
2,5 мільйони гривень грошової застави пропонують за голову Донецької облради Бориса Колесникова, - повідомляє ТСН . Це
гроші кондитерської фабрики "Київ-Конті", яку пов’язують із його ім’ям. Але заарештованому це не допомогло. Колесникова
залишили під вартою. Це вирішив київський Апеляційний суд, який розглянув скаргу адвокатів заарештованого за здирництво та
погрозу вбивства голови Донецької облради. Про це також Факти , Вісті (УТ-1) , Репортер , Подробности , Час , "24 години" ,
Вчасно. Про головне , Вікна-новини , События .
Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що не втрачає надії поговорити із колишнім президентом Леонідом Кучмою, -
інформує ТСН . За його словами, "Бажання поставити запитання до Кучми не зникло. Але скажу відверто – ретельно готуюся.
Основні запитання, звичайно, будуть стосуватися справи Гонгадзе. Нехай Кучма не сподівається, що це перегорнута сторінка.
Дуже сподіваюся, що він мене почує і буде чекати кожної ночі". Про це також Вчасно. Про головне .
Двоє американських свідків у справі Гонгадзе, історик Юрія Фельштинський та директор "Фонду громадянських свобод" Алекс
Гольдфарб, поспілкувавшись із слідчими Генпрокуратури України, 14 квітня дали прес-конференцію, - розповідає ТСН .
Передавши Генпрокуратурі докази підслуховування кабінету колишнього президента Леоніда Кучми, партнери опального
російського олігарха Бориса Березовського консультуються із українською владою про передачу компакт-дисків із копіями
усього архіву майора Мельниченка. Про це також Вісті (УТ-1) , Репортер , Подробности , Час , "24 години" , Вчасно. Про
головне , ! Вікна-новини .
14 квітня міністр внутрішніх справ Юрій Луценко особисто вручив голові Дніпропетровської облради Миколі Швецю повістку
прибути до МВС для надання свідчень, - інформують Вісті (УТ-1) . Швець разом з новим губернатором Юрієм Єхануровим приїхав
у аеропорт Дніпропетровська зустрічати Віктора Ющенка, з яким і прилетів Юрій Луценко. За словами міністра, слідчі органи
хочуть розпитати Швеця про приватизацію деяких санаторних об’єктів у Криму. Про це також Репортер , Підсумковий випуск ТСН
, Вікна-новини , События .
Огляд українського телеефiру за 2005-04-15
ПОЛІТИКА Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко таки поїде у Росію найближчим часом, упевнена перший віце-спікер Держдуми Любов
Слізка, - розповідає ТСН . За її словами, пані Тимошенко подзвонила їй сама і пояснила, що візит не відбувся через
невідкладні внутрішні проблеми. Але наголосила – не заява російського генпрокурора утримала її від візиту у Москву.
Офіційно, поїздку відклали через необхідність контролювати посівну. Те, що Росія чекає українського прем’єра, підтвердило і
російське МЗС, уточнивши – оголосити новий термін офіційного візиту прем’єра мусить сама Україна. Про це також Час ,
Репортер , Подробности. Итоги дня , Підсумки , Вікна-новини , События .
Партія Віктора Ющенка "Народний союз "Наша Україна" почала переговори з партією Юлії Тимошенко "Батьківщина" та Народною
партією Володимира Литвина, - інформує Час . Домовляються про утворення блоку для участі у парламентських виборах 2006. Як
повідомив голова ради "Народного союзу "Наша Україна" Роман Безсмертний, він вже обговорив із Тимошенко та Литвином проект
коаліційної угоди. Серед іншого, документ фіксує скільки кожен з учасників отримає місць у єдиному виборчому списку.
Держсекретар Олександр Зінченко заявив, що у президента України мають залишитися повноваження, передбаченні в чинній
Конституції, - повідомляють Вісті (УТ-1) . Він вважає запропоновані політреформою зміни до основного закону недосконалими,
і побоюється, що законодавці можуть втягнутися в процес постійного корегування Конституції. Держсекретар пояснив, що за
останні 5-7 років екс-президент дійсно вийшов за рамки конституційного поля, однак це не означає, що в нас погана
Конституція. Схожої думки дотримується і Юлія Тимошенко. Про це також Репортер , Подробности. Итоги дня , Підсумковий
випуск ТСН , Подробности. Итоги дня , Подробности , ! Факти .
Лідер СПУ Олександр Мороз навпаки вважає, що конституційну реформу треба продовжувати, - розповідають Вісті (УТ-1) . Він
пропонує вже до вересня затвердити новий пакет змін, який стосується місцевого самоврядування. Як він заявив 15 квітня у
Криму, принаймні, жодних юридичних підстав, які б заборонили здійснити політреформу, немає. Просити Конституційний суд
розглянути це питання – нонсенс, вважає Мороз. Про це також Підсумковий випуск ТСН , Подробности. Итоги дня .
ЕКОНОМІКА Ринкові ціни на пальне затверджено Міністерством економіки, - повідомляють Вісті (УТ-1) . До 1 травня на заправках літр 95
бензину не може бути більшим за 2 гривні 99 копійок, 92 – 2 гривні 95, а дизпалива – 2,75.
Нафтопровід “Одеса-Броді” офіційно визнали раціональним для роботи та таким, в якого є ресурси сировини високої якості, -
інформують Вісті (УТ-1) Але до того як вони реально з’являться, нафтогін буде реверсним. За прогнозами закордонних
експертів, 2008-го року нафта ним піде на Польщу. Реверсний напрямок – явище тимчасове, запевняє керівництво
"Укртранснафти". Зараз немає альтернативи. Перспективою добудови нафтогону до Польщі Київ хоче зацікавити Варшаву, Москву,
Вашингтон та Астану.
60% промислової продукції України йде на експорт, тому бізнес і уряд мають співпрацювати тісніше, - розповідають Вісті
(УТ-1) . Вже незабаром при Кабміні створять Раду експортерів. Насамперед, вона повинна зайнятись удосконаленням валютного
регулювання, а урядовці сконцентруються на тому, як посилити кредитне забезпечення експорту, надійніше страхувати ризики та
брати активнішу участь у тендерах. До нового органу увійдуть представники усіх галузей. Насамперед, наукомістких та
орієнтованих на експорт.
БЕЗПЕКА ТА КРИМІНАЛ Держсекретар України Олександр Зінченко заперечує, що голову Донецької облради Бориса Колесникова викликали у Секретаріат
президента, - інформує ТСН . Про це, нагадаємо, заявляв сам заарештований. За словами Олександра Зінченка, "Колеснікова
ніхто не викликав в Секретаріат президента України, я відповідаю за це. Також держсекретар не вважає справу Колесникова
політичною. Про це також Підсумковий випуск ТСН , Подробности. Итоги дня .
У 500 мільйонів гривень оцінило КРУ збитки держави від діяльності Ігоря Бакая на посаді голови Дусі, - повідомляє ТСН .
Фінансову діяльність цієї установи ревізори перевірили уперше за 15 років і уже порушено низку кримінальних справ щодо
незаконної приватизації державного майна. Крім Бакая, там фігурують чимало інших колишніх високопосадовців, але їхніх
прізвищ поки що не розголошують. Про це також Вісті (УТ-1) , Час , Репортер , Вікна-новини , Подробности , Факти .
Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк заявив, що до 2017 року Росія має вивести свій флот з території України, -
інформують Вісті (УТ-1) . За його словам, про подовження терміну перебування Чорноморського флоту Російської Федерації не
може бути й мови, оскільки це суперечить українській Конституції. Варто нагадати, що двосторонню угоду "про статус і
перебування Чорноморського флоту на території України" було підписано у 1997 році, за нею російський флот має перебувати 20
років, тобто до 2017. Про це також Час , Підсумковий випуск ТСН , Вікна-новини .
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
“Детектор медіа”
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ