Committee to Protect Journalists: за останній рік принаймні 85 журналістів були вимушені залишити рідні країни через репресії

6 Липня 2010
0
7603
6 Липня 2010
14:21

Committee to Protect Journalists: за останній рік принаймні 85 журналістів були вимушені залишити рідні країни через репресії

0
7603
Committee to Protect Journalists: за останній рік принаймні 85 журналістів були вимушені залишити рідні країни через репресії

Згідно зі звітом Міжнародного комітету з питань захисту  журналістів (Committee to Protect Journalists), за останні 12 місяців не менш, ніж 85 журналістів залишили свою батьківщину через репресії, погрози та загрозу ув'язнення. Найвищі показники були відмічені в Ірані, звідки поїхало 29 редакторів, репортерів та фотографів, а також у Східній Африці, особливо - Сомалі та Ефіопії. Кількість журналістів, що залишили домівки протягом періоду з 1 червня 2009 по 31 травня 2010, вдвічі перевищила показники попереднього періоду.

 

З 2001-го року, коли CPJ почав складати деталізовану статистику по журналістах у вигнанні, більш ніж 500 представників медіа поїхали зі своїх країн. 454 з них і досі перебуває за кордоном.

 

Африканські журналісти були групою підвищеного ризику протягом усієї минулої декади, але за останні 12 місяців щорічна кількість вигнанців  збільшилась втричі. Принаймні 42 африканських журналіста залишили домівки протягом року. З Сомалі та Ефіопії вони тікали переважно в сусідні Кенію  і Уганду, звідки намагалися переїхати  до іншої країни, користуючись допомогою  ООН. Аналогічно, іранські представники преси переїжджали в основному в Турцію, де мали значні труднощі з пошуком роботи. Як показали дослідження CPJ, менш ніж третя частина вигнанців змогли знайти роботу за фахом - інші повинні були погоджуватись на будь-яку працю. 


 
Також, згідно статистики Комітету, біля 50% вигнанців протягом минулої декади залишили свої країни після того, як постраждали від фізичного насилля. Ще 30-ти відсоткам загрожувало ув'язнення і 20% не витримали постійних переслідувань і загроз.


 
Дослідження CPJ враховують тільки тих журналістів, які залишили країну через переслідування, пов'язані з фаховими питаннями, і залишалися у вигнанні не менше трьох місяців.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
7603
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду