В Україну повертається політичний принцип розподіл частот на мовлення?

30 Червня 2010
0
32162
30 Червня 2010
14:25

В Україну повертається політичний принцип розподіл частот на мовлення?

0
32162
Верховна Рада обрала парламентських представників у Національній раді з телебачення та радіомовлення. Проігнорувавши кандидатури від громадських організацій та опозиції, обрали лише висуванців від правлячої коаліції
В Україну повертається політичний принцип розподіл частот на мовлення?

Частоти на мовлення в Україні знову розподілятимуться за політичним принципом, кажуть експерти. У Нацраду з питань телебачення та радіомовлення увійшли четверо представників, лише від правлячої коаліції -Євген Баранов та Микола Фартушний від Партії регіонів,  Оксана Єлманова від Компартії та Ірина Опілат - від Блоку Литвина.

 

Народний депутат від БЮТ Олег Ляшко запропонував привітати з обранням парламентської четвірки голову СБУ Валерія Хорошковського, оскільки, за словами Ляшка, троє з чотирьох новообраних членів є його «креатурами». Депутатка від НУНС Ірина Геращенко назвала голосування за владні кандидатури «плювком в обличчя громадськості», адже жодна пропозиція від громадських організацій не була підтримана.

 

Потрібні нормальні закони

 

Президент академії української преси Валерій Іванов впевнений, що політики втручатимуться в справи мас-медіа допоки не буде закону, який би чітко розподіляв квоти між громадськими організаціями та іншими суспільними інституціями. Як приклад він навів систему в Німеччині, де політики жодного впливу не мають до розподілення частот на телебачення і радіомовлення.

 

Іванов  наголошує, що тепер українська опозиція не матиме доступу до ефіру, оскільки ці політики, коли були при владі, знехтували можливістю розробити чесне законодавство про квоти і діяли за тими самими правилами гри, за якими зараз грає правляча коаліція. «Опозиція колись стане владою, а влада - опозицією. Тільки на такому співвідношенні приймаються чесні закони», - каже Валерій Іванов. Він виступає за адаптацію для України американської моделі розподілення частот, коли вони продаються на аукціоні з прозорими правилами гри.

 

Лілія Гришко, радіо «Німецька хвиля»

 

Фото - «Німецька хвиля» 


 

     
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Лілія Гришко, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
32162
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду