Цензуры и политических арестов в Украине нет – интервью главы СБУ

28 Червня 2010
2
30890
28 Червня 2010
10:07

Цензуры и политических арестов в Украине нет – интервью главы СБУ

2
30890
Цензуры и политических арестов в Украине нет – интервью главы СБУ

На счету СБУ за недавний период - не только задержание бывшего главы Таможенной службы, но и экс-руководителей Госрезерва. Плюс открытые дела против чиновников-коррупционеров. То, что некогда неприкосновенные госслужащие будут отвечать перед законом, теперь станет догмой, уверен глава Службы безопасности. Мы расспросили Валерия Хорошковского о расследованиях, свободе слова и так называемых профилактических беседах сотрудников СБУ.

 

- Валерію Івановичу, дякуємо, що погодилися відповісти на кілька запитань. За останній тиждень Службою безпеки України було зроблено декілька повідомлень про те, що серйозні справи з приводу держслужбовців розслідуються - на мільйонні збитки, нанесені державі.

- Ну, насправді у нас дуже багато резонансних справ, які раніше не порушувалися на такому рівні. Це відома справа про затримання заступника міністра, це відома справа із затриманням колишнього голови Митної служби України, пана Макаренка. Але це, скажімо так, тільки найбільш резонансні. Але у нас за той період, що я очолюю Службу безпеки України було порушено більше 500 кримінальних справ, пов'язаних з розкраданням державного бюджету, а також службовими порушеннями різними посадовими особами. І це тільки кримінальна карна відповідальність. Якщо говорити про адміністративну відповідальність, то так само складено більше 800 протоколів про корупцію, серед яких значна кількість - службовці першого-четвертого рангу. Маю сказати, що головне наше досягнення в тому, що більшість із них вже підтверджені судовими рішеннями. Стосовно Госрезерву - Держрезерву - ми ведемо справу зараз, яка включає в себе приблизно 550 мільйонів гривень, але загальна сума розкрадання - більше 7,5 мільярдів гривень. І це є фактично розкрадання всього матеріального резерву, який був закладений у попередні часи.

 

- З приводу затримки, а тепер і арешту пана Макаренка. Опозиція, звичайно, повідомляє, що це політична розправа. Наскільки це відповідає дійсності?

- Настільки, наскільки раніше говорили, що Лозинський - це теж герой України, якому треба, умовно кажучи, давати медаль. Я маю зазначити, що жодним чином не пов'язаний арешт пана Макаренка з політикою. Це конкретна кримінальна справа. Слідчий приймав процесуальне рішення про такий запобіжних засіб. І те, що Печерський районний суд підтримав позицію Служби безпеки, говорить лише про те, що у нас були певні конкретні підстави для такого рішення.

 

- Валерію Івановичу, за попередньої влади була ситуація, коли дуже гучні кримінальні справи відкривалися, потім вони або до суду не доходили, або у суді розсипалися. Ви знайомі з матеріалами справ, про які зараз говорите. Наскільки, ви відчуваєте, там є висока вірогідність того, що там будуть і судові слухання і судові рішення.

- Я хочу сказати, що ми на сьогоднішній день змінили цю практику. Ми не тільки розслідуємо кримінальні справи, ми доводимо їх до суду, відслідковуємо законність судових рішень. Тому що, на жаль, ми знаємо, що, корумпованість настільки серйозна, що іноді дійсно розвалюються справи, які фактично буди завершені і всі докази були зібрані.

 

- Службі безпеки України закидають такий формат зустрічей з активістами, з журналістами, останній випадок - Артем Скоропадський, журналіст "Комерсанту-Україна", який повідомив, що з ним начебто спілкувалися співробітники Служби безпеки і наполегливо йому казали, що робити, або казали чого не робити.

- Ми вже дали нашу інформацію відносно того, що співробітник, на якого вказувалося, взагалі не працює в Службі безпеки України. Але давайте згадаємо, як взагалі це відбувалося. В п'ятницю десь о третій годині взагалі з'явилася ця інформація. А вже вечері на "Свободі Савіка Шустера" фактично всі опозиційні депутати зробили з мене героя дня. Тобто це певна технологія - закид інформації. Знаєте, як в тому анекдоті: "Колечко-то нашлось, но осадочек-то остался". Так само вийшло і тут. Тому хочу сказати, що ми, звичайно, тепер зобов'язані, ми розслідуємо цей факт, ми знайдемо цю людину, ми знайдемо тих, хто замовив йому це завдання. І от тоді чітко зможемо вказати, кому це вигідно і хто це робить.

 

- Мої колеги журналісти говорять про те, що в країні йде серйозне, як-то кажуть, "закручення гайок", йде наступ на свободу слова. Президент доручив вам особисто зайнятися цим питанням. Можете сказати, на якій стадії опрацювання є ця тема?

- Тут трошки ширша рамка. Я хочу сказати, що розмови про цензуру є. На мій погляд, цензури, як такої, немає. Ті випадки, які на сьогоднішній день фіксувалися, в тому с числі у журналістському середовищі, це випадки. Але чи є система по обмеженню свободи слова, чи є втручання в редакційну політику? Це якраз і було основою нашої розмови з активістами руху "Цензура стоп" Ми проговорили майже дві години і ми напрацювали певний план дій. Я детально розповів про це президенту, і буквально через декілька днів було фундаментальне доручення президента відносно того, що потрібно зробити в цій сфері, вплоть до створення суспільного телебачення. І вже на сьогоднішній день активісти "Цензури стоп" просять президента включити їх в групу і таким чином опрацювати цей документ. Я думаю, що це абсолютно слушна позиція. Треба, щоб дві сторони, а може й більше, сідали за круглий стіл, приймали рішення, тому що будь-яка втаємниченість у цих питаннях якраз призводить до певної недовіри.

 

«Подробности-ТВ»

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
«Подробности-ТВ»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2
30890
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Игорь
5409 дн. тому
Для "Тошнило". А что ? Знакомое состояние ? Как истинный журналист ты наверное это знаешь всё ? Когда должно тошнить ? Да ? :))) По делу сказать нечего, умник ?
Стошнило
5409 дн. тому
Это не журналист, это какое-то бесхребетное существо, вылизывающее Холерию все интимные места... тьху...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду