США стежитимуть за станом свободи преси у світі
Держдепартамент Сполучених Штатів Америки зобов'язали моніторити стан свободи преси у країнах світу та фіксувати допущені або санкціоновані порушення. Відповідний закон вже затвердив президент США Барак Обама, повідомляє «Інститут масової інформації».
Закон про свободу преси отримав ім'я Деніела Перла - журналіста газети Wall Street Journal, викраденого і убитого терористами в Пакистані у 2002 році.
За новим законом, Держдепартамент зобов'язаний включати до своєї щорічної доповіді про права людини у світі детальну інформацію про стан свободи преси, а також про те, якою мірою уряди іноземних держав підтримують, дозволяють існувати або пригнічують свободу ЗМІ.
Крім того, Сполучені Штати будуть оцінювати ті кроки, які роблять закордонні уряди для забезпечення безпеки та незалежності ЗМІ і для гарантії того, що винних в нападах і вбивствах журналістів буде притягнуто до відповідальності.
Церемонія підписання закону відбулася в Овальному кабінеті. Президент наголосив, що документ посилає чіткий сигнал про фундаментальні американські цінності, що стосуються свободи преси, а також про підтримку, яку надають Сполучені Штати журналістам всього світу, які беруть на себе ризик. «Це неймовірно мужні журналісти і блогери, які, піддаючись значному ризику, намагаються висвітлити критичні проблеми, що стоять перед їх співгромадянами, і які борються з тиранією і пригніченням», - сказав Барак Обама, - передає «Кореспондент».
На церемонії були присутні батьки Деніела Перла - Джудея і Рут, сестри Мішель та Тамара, вдова Маріан та восьмирічний син Адам Деніел, який народився через три місяці після вбивства свого батька.
Закон про свободу преси вимагає, щоб в аналіз стану свободи преси Держдепартамент включав такі фактори, як фізичний напад, тюремне ув'язнення, непрямі джерела тиску і цензури з боку урядових, військових, розвідувальних або поліцейських структур, а також кримінальних, озброєних екстремістських і повстанських угрупувань.
Президент Обама назвав смерть Деніела Перла переконливим нагадуванням світу про загрози, яких зазнають журналісти. «Вона нагадує нам про цінності вільної преси, - сказав він, - про те, що є такі люди, які не зупиняться ні перед чим, щоб змусити журналістів мовчати».
Барак Обама зазначив, що закон чітко демонструє: США уважно стежать за діями іноземних держав щодо вільної преси. Без такої уваги, сказав він, уряди вважають можливим безкарно діяти проти ЗМІ. За словами американського президента, новий закон посилає їм сигнал, що це не так. Президент Обама має намір простежити за тим, щоб закон «з усією рішучістю» виконувався Держдепартаментом.
«Детектор медіа»
