Україна ризикує запізнитися із переходом на цифрове мовлення

4 Травня 2010
30061
4 Травня 2010
09:25

Україна ризикує запізнитися із переходом на цифрове мовлення

30061
Представники комітету свободи слова Верховної Ради б'ють на сполох – у держбюджеті передбачено слабке фінансування переходу на цифрове мовлення. Україна може спізнитися з виконанням своїх міжнародних зобов'язань
Україна ризикує запізнитися із переходом на цифрове мовлення

Аналогове телевізійне мовлення відключать у 2015 році, такими є міжнародні зобов'язання. До переходу «на цифру» слід посилено готуватись вже зараз, твердять експерти. Втім, держбюджет України не визначає цей напрямок пріоритетним. Перший заступник голови комітету з питань свободи та інформації Андрій Шевченко вважає, що державний бюджет на цей рік не лише засвідчив старі проблеми з фінансуванням державного телерадіомовлення, а демонструє нові.

 

За словами Шевченка, недостатнє фінансування на 2010 рік виділено на розвиток цифрового мовлення - близько мільйона гривень. На думку бютівця, це однозначно мало би бути пріоритетом для України.

 

Хто купить телеприймачі для малозабезпечених?

 

Голова цифрового підкомітету Індустріального телевізійного комітету Валентин Коваль сказав «Німецькій хвилі», що нині існує небезпека вчасно не організувати цифрове мовлення не лише для комерційних телеканалів, а для країни в цілому: «Тому що є граничний термін, коли аналогове мовлення має бути припинене. Для Європи це є 2015 рік, і ми розуміємо, що наші сусіди заявили про готовність ввімкнути цифрове мовлення і відімкнути аналогове десь в 2012 році, тому наступного року прикордонні території України можуть опинитися в ситуації, коли вони заважатимуть мовити своїм сусідам».

 

Постане й питання, як малозебезпечені в Україні зможуть мати доступ до телебачення, адже слід мати спецпристрої для прийому сигналу. На думку Коваля, цим має опікуватись держава. «Є дійсно люди, які на межі бідності, і такими людьми мають опікуватися соціальні програми, соціальні фонди, які мають створюватися на державній базі».

 

Ольга Веснянка, радіо «Німецька хвиля»

 

Фото - www.dw-world.de

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
30061
Читайте також
07.05.2010 14:42
Отар Довженко
32 887
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду