«Інтеризація» Першого

30 Квітня 2010
2
23566
30 Квітня 2010
12:10

«Інтеризація» Першого

2
23566
Державний мовник уже проросійський
«Інтеризація» Першого

Виходець з «Інтера» Єгор Бенкендорф, нині гендиректор НТКУ, повністю оновленим Перший Національний обіцяє показати наприкінці серпня. Проте вже зараз державний канал чітко окреслив лінію партії , зрозуміло - «Регіонів», та її керманича, що зайняв президентське крісло, - Віктора Януковича. На «першій» кнопці, яка фінансується з держбюджету, тобто з податків кожного з українців, чітко простежується проросійська позиція, якою ще донедавна вирізнявся лише «Інтер».

 

 «Ми йдемо правильним шляхом»?

 

Хто б не займав керівні посади у країні - державний канал тією чи іншою мірою був виразником політики чинної влади. Упродовж п'ятирічки Ющенка вже всі звикли, що Перший Національний - це україномовний телеосередок, що, як правило, не балує глядачів якісною продукцією, проте показує, а отже, і пропагує здорову національну ідею.

 

Змінилася влада - і маємо відверто проросійське наповнення на українському державному каналі. Яскравий приклад цього - випуск вечірніх новин 27 квітня після ратифікації Верховною Радою договору з Росією про продовження терміну базування у Криму Чорноморського флоту. Ведуча жодним словом не обмовилася про те, що відкривали засідання, маючи зареєстрованих у залі лише 211 народних депутатів. Не прозвучала в ефірі Першого Національного й інформація про те, що голосували картками депутатів, яких не було у залі, декого - навіть в Україні. Натомість: «236 депутатів проголосували «за». Протестуючу опозицію показали: Андрій Шкіль говорив про те, що у сесійній залі продемонстрували, як можна ставити Україну на коліна. Проте акцент на іншому: слова Прем'єр-міністра Миколи Азарова про надзвичайну важливість ратифікації та абсолютний провал за минулих п'ять років у всіх сферах. Далі не менш важливий посил глядачам: Юлія Тимошенко закликає до об'єднання опозиції, а Віктор Ющенко відмовляється. Тобто, люди добрі, не сподівайтеся, що буде єдиний фронт протидії антиукраїнським рішенням (якщо глядачі дивляться тільки Перший Національний, вони не знають, що вони взагалі протизаконні). Насамкінець: правоохоронці насилу впоралися з мітингувальниками під стінами Верховної Ради. І як резюме - слова Віктора Януковича зі Страсбурга про те, що нічого особливого в Україні не сталося, що працює прагматична коаліція, і що рухатимуться усі шляхом реформ.

 

Чия точка зору?

 

«Біло-блакитний політичний курс вітчизняного державного каналу, відколи не зовсім законно керманичем тут став Єгор Бенкендорф, - не лише у новинах, у яких після зміни влади відразу скасували переклади російськомовних синхронів, бо «інтонації можуть значити більше, ніж слова». В ефірі з'явився, наприклад, російськомовний Дмитро Гордон. І хто, ви думаєте, серед пріоритетних його гостей?! Ну звичайно, Віктор Черномирдін.

 

Цікаві метаморфози відбуваються з політичним ток-шоу «Точка зору» Юрія Громницького, що став прес-секретарем віце-прем'єра Бориса Колесникова. Щоденні прямі ефіри, які зараз мають назву «Про головне», почергово, по тижню, ведуть Олесь Терещенко й Іванна Найда. Якщо колишнє обличчя «плюсів» Олеся Терещенка не заганятимуть в ідеологічно-«правильні» рамки (що мало ймовірно), його розмова з двома політиками чи посадовцями та експертом змогла б конкурувати з «Правдами Віталія Портникова/Романа Скрипіна» на TVi, щоденними випусками Шустера на ТРК «Україна». Але повернімося до нинішньої «Точки зору». Віднедавна це недільна програма Юрія Громницького. Відпочатку було заявлено, що це політичне ток-шоу, якому змінили періодичність і день виходу у зв'язку з новою зайнятістю ведучого, виходитиме у прямому ефірі. Минулої неділі вийшла програма у запису. Хоча до останнього готувався і прямий ефір, на який прибула Ганна Герман та Олег Ляшко, замість запрошеної Юлії Тимошенко, яка мотивувала свою відмову нерівністю статусу зі своєю візаві. Якщо хтось скаже, що у процесі підбору опонентів - ніякої політики, - помиляєтесь. Та це вже похідна суті нинішньої «Точки зору». Головне питання - як ведучим політичної програми може бути прес-секретар віце-прем'єра, який чітко показує свою партійну приналежність? Ведучий телевізійного ток-шоу - формально це творча робота, якою може займатися держслужбовець. У тій же Росії міністр культури Швидкой вів музичну програму. Проте наспівування ретропісень - це не півгодинні розмови про політику сьогоднішнього дня, якщо ти речник нехай і високопоставленого держслужбовця, але представника та ще й ідеолога Партії регіонів.

 

Валентина Самченко, газета «Україна молода»

 

Фото - www.umoloda.kiev.ua

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Валентина Самченко, «Україна молода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2
23566
Коментарі
2
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Валечке
5487 дн. тому
Вчилась Валя, вчилась, а балансу так і не навчилась. І звинувачуючи інших у брехні, сама написала явно замовну статтю!!! Та у Громницького репутація така, що він може навіть у Путіна працювати! Чи у самого, прости Господи, Обами. І все одно йому будуть вірити. Валєчка-золотце! Перш ніж писати заказуху, подивись Точку зору з Громницьким! І прозріють твої очі! І побачать вони, що там балансу більше на цілу Говерлу, ніж у твоїй пісульці. І політики різні, і рота їм ніхто не затикає. І його Колесо мабуть не змушує писати так, як примусили написати тебе. Та може у тих таки політологів попитай, чи змінилась Точка зору. Ганьба Україні молодій. Скасовую підписку!!!
Голова
5488 дн. тому
That's right!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду