Мовна війна у Бельгії

25 Квітня 2010
0
12937
25 Квітня 2010
07:58

Мовна війна у Бельгії

0
12937
Новий крок до розколу країни напередодні головування в ЄС?
Мовна війна у Бельгії

У Бельгії з новою силою розгорілася мовна війна. Країна, що готується до головування у Євросоюзі, поринула у чергову політичну кризу. Вона породжена багаторічною суперечкою між валонськими та фламандськими політичними партіями, щодо адміністративного поділу брюссельських передмість. Урядова коаліція розпалася, прем'єр Ів Летерм подав у відставку, а іноземні інвестори скорочують свою діяльність у цій країні. Побоювання викликані політичним хаосом, що, як твердять деякі експерти, може стати ще одним кроком до розколу Королівства Бельгія.

 

Напередодні політичні пристрасті у Брюсселі досягли найвищого загострення. Іноземні журналісти, що зібралися стежити за голосуванням стосовно заборони мусульманської паранджі, раптом стали свідками ультиматумів, погроз, та падіння бельгійського уряду. Переговори між політиками, щодо головної міжспільнотної проблеми під назвою «Брюссель-Халл-Вілворде» закінчилися безрезультатно. 



Мова йде про сумнозвісний виборчий округ передмістя столиці. Нідерландськомовні фламандці вимагають його поділу на дві частини: франкомовний Брюссель та пояс, що належав би провінції Фламандський Брабант. Проте, франкомовні партії побоюються за права тих, котрі живуть у цій зоні, але розмовляють французькою. До того ж, вони кажуть, що такий поділ може розколоти Бельгію, чого давно прагнуть фламандські націоналісти. 



Фламанці перейшли до ультиматумів



А тим часом, у політиків Фландрії увірвався терпець. Одна з лідируючих партій демонстративно покинула урядову коаліцію, пред'явивши ультиматум: негайно голосувати щодо поділу «Брюссель-Халл-Вілворде». 



«Вся проблема полягає у відсутності довіри між фламандцями та франкомовними політиками, - коментує Вінсент Корбітер, генеральний директор брюссельського «Центру соціо-політичних досліджень та інформації». - Останні не бажають одразу дати фламандцям все те, чого ті вимагають. Франкомовні політики хочуть гарантій для громадян, що розмовляють їхньою мовою та живуть у цих районах, і щоб фламандці дотримувалися своїх обіцянок». 



Водночас бельгійський політичний аналітик переконаний, що «нині все ще є можливість продовжити переговори, але зрештою, щодо проблеми «Брюссель-Халл-Вілворде» слід терміново досягнути консенсусу. Виглядає, що до цього йде, але труднощі все ще залишаються». 



Труднощі між двома мовними спільнотами існують давно. Політичні кризи різної потужності й тривалості спалахують у Бельгії з, так би мовити, «фатальною» систематичністю. Свідченням цьому є навіть те, що фламандський християн-демократ Ів Летерм подає у відставку вже втретє. 



Криза шкодить іміджу Бельгії у Європі



Проте, цей новий виток міжспільнотної політичної суперечки дуже невчасний. Через два місяці Бельгія має перейняти в іспанців головування у Європейському Союзі. 



Бельгійський король Альберт ІІ, що є гарантом єдності країни, заявив, що «за нинішніх обставин політична криза є дуже небажаною та суттєво зашкодить, з одного боку, економічному та соціальному благоустрою громадян, а з іншого, - ролі Бельгії на європейській арені». 



Вочевидь, це усвідомлюють і фламандські ліберали, з легкої руки яких і почався нинішній політичний хаос. Лідери цієї партії щойно привідкрили двері новим компромісам. І водночас, виставили лідерам французькомовних політиків новий ультиматум: остаточно визначитися із «Брюссель-Халл-Вілвордом» до наступного четверга.

 

Віталій Єреміца, «Радіо Свобода»

 

Фото - www.radiosvoboda.org

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Віталій Єреміца, «Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
12937
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду