Протягом 2009 року зареєстровано 427 україномовних видань

22 Квітня 2010
0
13618
22 Квітня 2010
10:23

Протягом 2009 року зареєстровано 427 україномовних видань

0
13618
Протягом 2009 року зареєстровано 427 україномовних видань

Щороку органи юстиції реєструють близько 2,5 тисяч нових друкованих засобів масової інформації. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на аналітичні дані про результати діяльності Міністерства юстиції та його територіальних органів з питань державної реєстрації друкованих засобів масової інформації.

 

Серед них переважають інформаційні та рекламні. Найрідше ж в Україні реєструють еротичну пресу.

 

За словами Міністра юстиції, усереднений тип друкованого видання, що найчастіше реєструється в Україні - це ЗМІ інформаційної чи рекламної спрямованості, що виходить українською чи українською та російською. З-поміж видань з регіональною, загальнодержавною або зарубіжною сферою розповсюдження найчастіше з`являються нові ЗМІ журнального типу. З місцевою сферою розповсюдження найбільше реєструють видання газетного типу. Найбільшу активність щодо нових видань виявляють східні та південні регіони України.

 

У 2009 році було зареєстровано та перереєстровано 1209 друкованих засобів масової інформації. Це 262 газет та 947 видань журнального типу, а також 30 інформаційних агентств.

 

З місцевою сферою розповсюдження торік було зареєстровано або перереєстровано 1046 друкованих засобів масової інформації: 829 газет та 217 видань журнального типу.

 

Протягом 2009 року зареєстрували 427 україномовних видань, 267 російськомовних та 1034 видань змішаними мовами.

 

При цьому, найбільша кількість друкованої періодики у 2009 році була зареєстрована у східних та південних регіонах України - у Донецькій області, Автономній Республіці Крим, Дніпропетровській, Харківській, Запорізькій областях, а також у Київській області. Для порівняння, за аналогічний період 2008 року найбільше друкованих ЗМІ було зареєстровано у Донецькій, Дніпропетровській, Одеській, Харківській областях, а також у Автономній Республіці Крим.

 

Більшість видань, зареєстрованих у 2009 році, мали інформаційну спрямованість. Друге місце займають рекламні друковані засоби масової інформації, третє - видання для дозвілля та видання загальнополітичної спрямованості. Популярними були також наукові видання, довідкові та з питань економіки і бізнесу. Найрідше 2009 року в Україні реєстрували видань еротичного спрямування.

 


Загалом, минулого року в Україні зареєстрували 2255 друкованих періодичних видань, у 2008 році - 2396, у 2007 році - близько 2300.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
13618
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду