ІМП: Рішення щодо суспільного мовлення, введене в дію указом Ющенка, не було схвалено РНБО

20 Лютого 2010
7567
20 Лютого 2010
11:52

ІМП: Рішення щодо суспільного мовлення, введене в дію указом Ющенка, не було схвалено РНБО

7567
ІМП: Рішення щодо суспільного мовлення, введене в дію указом Ющенка, не було схвалено РНБО

Указ Президента України від 18 лютого 2010 року про запровадження суспільного телебачення і радіомовлення в Україні, яким введено в дію рішення РНБО від 11 вересня 2009 року, дає зелене світло недемократичну принципу, за яким державне телебачення і радіомовлення має існувати паралельно зі створенням суспільного. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій учора, 19 лютого 2010 року, Інститутом медіа права.

 

У заяві зокрема йдеться, що на відповідному вересневому засіданні РНБО було вирішено створити робочу групу для доопрацювання проекту рішення. Протягом п'яти місяців роботи проект неодноразово суттєво змінювався, і остаточний текст було схвалено робочою групою, але на засідання РНБО він не виносився.

 

Нижче наводимо текст заяви повністю.

 

Заява

Інституту медіа права

щодо Указу Президента України про запровадження суспільного телебачення і радіомовлення

 

19 лютого 2010 року

 

Інститут Медіа Права розчарований Указом Президента України від 18 лютого 2010 року про запровадження суспільного телебачення і радіомовлення в Україні, яким введено в дію рішення РНБО від 11 вересня 2009 року. На жаль, Президент України поставив свій підпис під недемократичним принципом, за яким державне телебачення і радіомовлення має існувати паралельно зі створенням суспільного.

 

Ми вдячні Раді національної безпеки і оборони України за можливість брати участь у засіданнях робочої групи, на яких доопрацьовувалося рішення РНБО перед підписанням його Президентом України. На жаль, наші пропозиції не були враховані в остаточному тексті. З іншого боку, радує те, що Указ президента, який іде з посади, очевидно, виконувати ніхто не буде.

 

Як учасники засідання РНБО 11 вересня 2009 року стверджуємо, що текст рішення Ради національної безпеки і оборони, підписаний Віктором Ющенко та Раїсою Богатирьовою, РНБО не схвалювала. Справа в тому, що 11 вересня відбулося засідання, на якому був розглянутий проект рішення з цього питання. За наслідками обговорення Президент України вирішив створити робочу групу для доопрацювання проекту рішення. Це сталося зокрема й після виступу директора Інституту Медіа Права Тараса Шевченка щодо неможливості паралельного існування суспільного та державного телерадіомовлення. Протягом п'яти місяців роботи проект неодноразово суттєво змінювався, і остаточний текст був схвалений робочою групою, а на засідання РНБО не виносився.

 

Додатково оприлюднюємо пропозиції Інституту Медіа Права, розроблені в ході підготовки проекту рішення РНБО щодо запровадження стандартів суспільного телебачення і радіомовлення, які не були враховані в остаточному тексті.

 

Текст Указу Президента України №189/2010 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 вересня 2009 року «Про концепцію створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення України та хід упровадження цифрового телерадіомовлення».

 

Пропозиції Інституту Медіа Права до проекту Рішення Ради національної безпеки та оборони України від 11 вересня 2009 року «Про концепцію створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення та хід впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні». 

 

Інститут Медіа Права є громадською організацією, яка ставить за мету захист права на свободу слова та свободу інформації, сприяння вільному поширенню інформації та розвитку незалежних засобів масової інформації. 

 

Адреса Інституту: м. Київ, вул. Старонаводницька,8, тел. 284-6164, http://www.medialaw.kiev.ua/

Контактна особа: Шевченко Тарас, директор Інституту

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7567
Коментарі
3
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
OBI-Consulting.eu
5386 дн. тому
в нас шо конституцію відмінили, Гісцю?
гісць
5386 дн. тому
ви б повчили право перед тим як кАментіровать.
OBI-Consulting.eu
5388 дн. тому
"З іншого боку, радує те, що Указ президента, який іде з посади, очевидно, виконувати ніхто не буде".. ЭТО ФІНАЛ!!! чи укази президента та його розпорядження вже не обов’язкові до виконання на території України? Диву lficz nаким юристам.. "радує"...
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду