ІМП: Рішення щодо суспільного мовлення, введене в дію указом Ющенка, не було схвалено РНБО
Указ Президента України від 18 лютого 2010 року про запровадження суспільного телебачення і радіомовлення в Україні, яким введено в дію рішення РНБО від 11 вересня 2009 року, дає зелене світло недемократичну принципу, за яким державне телебачення і радіомовлення має існувати паралельно зі створенням суспільного. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій учора, 19 лютого 2010 року, Інститутом медіа права.
У заяві зокрема йдеться, що на відповідному вересневому засіданні РНБО було вирішено створити робочу групу для доопрацювання проекту рішення. Протягом п'яти місяців роботи проект неодноразово суттєво змінювався, і остаточний текст було схвалено робочою групою, але на засідання РНБО він не виносився.
Нижче наводимо текст заяви повністю.
Заява
Інституту медіа права
щодо Указу Президента України про запровадження суспільного телебачення і радіомовлення
19 лютого 2010 року
Інститут Медіа Права розчарований Указом Президента України від 18 лютого 2010 року про запровадження суспільного телебачення і радіомовлення в Україні, яким введено в дію рішення РНБО від 11 вересня 2009 року. На жаль, Президент України поставив свій підпис під недемократичним принципом, за яким державне телебачення і радіомовлення має існувати паралельно зі створенням суспільного.
Ми вдячні Раді національної безпеки і оборони України за можливість брати участь у засіданнях робочої групи, на яких доопрацьовувалося рішення РНБО перед підписанням його Президентом України. На жаль, наші пропозиції не були враховані в остаточному тексті. З іншого боку, радує те, що Указ президента, який іде з посади, очевидно, виконувати ніхто не буде.
Як учасники засідання РНБО 11 вересня 2009 року стверджуємо, що текст рішення Ради національної безпеки і оборони, підписаний Віктором Ющенко та Раїсою Богатирьовою, РНБО не схвалювала. Справа в тому, що 11 вересня відбулося засідання, на якому був розглянутий проект рішення з цього питання. За наслідками обговорення Президент України вирішив створити робочу групу для доопрацювання проекту рішення. Це сталося зокрема й після виступу директора Інституту Медіа Права Тараса Шевченка щодо неможливості паралельного існування суспільного та державного телерадіомовлення. Протягом п'яти місяців роботи проект неодноразово суттєво змінювався, і остаточний текст був схвалений робочою групою, а на засідання РНБО не виносився.
Додатково оприлюднюємо пропозиції Інституту Медіа Права, розроблені в ході підготовки проекту рішення РНБО щодо запровадження стандартів суспільного телебачення і радіомовлення, які не були враховані в остаточному тексті.
Інститут Медіа Права є громадською організацією, яка ставить за мету захист права на свободу слова та свободу інформації, сприяння вільному поширенню інформації та розвитку незалежних засобів масової інформації.
Адреса Інституту: м. Київ, вул. Старонаводницька,8, тел. 284-6164, http://www.medialaw.kiev.ua/
Контактна особа: Шевченко Тарас, директор Інституту