Експерт: не варто очікувати від влади підтримки суспільного мовлення
Поновлення уваги до створення суспільного мовлення дає шанс однойменній національній ініціативі наполягти на більш активній участі громадськості та законодавчому закріпленні фінансування суспільного мовлення. Як наголошує заступник голови парламентського комітету зі свободи слова Андрій Шевченко, схема фінансування суспільного мовлення має гарантувати його максимальну незалежність, аж до відмови від реклами в довгостроковій перспективі.
Інструмент впливу
Однак президент Академії української преси Валерій Іванов в інтерв'ю Deutsche Welle нагадав, що ще 2005 року робоча група при президентові розробила концепцію суспільного мовлення, але вона не була реалізована, на його переконання, з провини Віктора Ющенка. Експерт не вірить у швидку реалізацію й тієї концепції, яку доручено розробити нині: "У нас увесь політикум вважає, що державне мовлення є зручним інструментом впливу. І не вважає, що суспільство може вибороти суспільне мовлення".
Будь-яка влада підтримуватиме державне мовлення
Іванов назвав помилкою громадянського суспільства, яке чекало з 2005 року що нова "помаранчева" влада автоматично запровадить суспільне мовлення. Нині він не очікує сприяння реформам медіапростору з боку влади будь-якого кольору. І навпаки, експерт впевнений, що будь-яка влада і будь-який президент прагнутимуть підтримувати не суспільне, а державне мовлення, а місцеві органи влади й надалі опиратимуться роздержавленню комунальних та інших залежних від влади ЗМІ.
Олександр Савицький, радіо «Німецька хвиля»
Фото - радіо «Німецька хвиля»