Експерт: не варто очікувати від влади підтримки суспільного мовлення

19 Лютого 2010
31181
19 Лютого 2010
12:03

Експерт: не варто очікувати від влади підтримки суспільного мовлення

31181
Президент Віктор Ющенко своїм указом доручив уряду за два місяці подати на розгляд РНБО проект концепції створення системи суспільного теле- і радіомовлення. Експерти оцінюють цей крок не дуже оптимістично
Експерт: не варто очікувати від влади підтримки суспільного мовлення

Поновлення уваги до створення суспільного мовлення дає шанс  однойменній національній ініціативі наполягти на більш активній участі громадськості та законодавчому закріпленні фінансування суспільного мовлення. Як наголошує заступник голови парламентського комітету зі свободи слова Андрій Шевченко, схема фінансування суспільного мовлення має гарантувати його максимальну незалежність, аж до відмови від реклами в довгостроковій перспективі.

 

Інструмент впливу

 

Однак президент Академії української преси Валерій Іванов в інтерв'ю Deutsche Welle нагадав, що ще 2005 року робоча група при президентові розробила концепцію суспільного мовлення, але вона не була реалізована, на його переконання, з провини Віктора Ющенка. Експерт не вірить у швидку реалізацію й тієї концепції, яку доручено розробити нині: "У нас увесь політикум вважає, що державне мовлення є зручним інструментом впливу. І не вважає, що суспільство може вибороти суспільне мовлення".

 

Будь-яка влада підтримуватиме державне мовлення

 

Іванов назвав помилкою громадянського суспільства, яке чекало з 2005 року що нова "помаранчева" влада автоматично запровадить суспільне мовлення. Нині він не очікує сприяння реформам медіапростору з боку влади будь-якого кольору. І навпаки, експерт впевнений, що будь-яка влада і будь-який президент прагнутимуть підтримувати не суспільне, а державне мовлення, а місцеві органи влади й надалі опиратимуться роздержавленню комунальних та інших залежних від влади ЗМІ.

 

Олександр Савицький, радіо «Німецька хвиля»

 

Фото - радіо «Німецька хвиля»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Олександр Савицький, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
31181
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду