Українське кіно матиме податкові пільги: кінематографісти радіють

19 Лютого 2010
34593
19 Лютого 2010
11:06

Українське кіно матиме податкові пільги: кінематографісти радіють

34593
Кінематографісти й продюсери в Україні вітають ухвалення закону щодо державної підтримки виробництва національних фільмів. Відповідні зміни передбачають податкові полегшення і фінансову підтримку
Українське кіно матиме податкові пільги: кінематографісти радіють

Українські кінематографісти мають радіти новому закону щодо підтримки національного кіновиробництва й вітати його ухвалу Верховною Радою. Таку думку в інтерв'ю Deutsche Welle висловив режисер і секретар Спілки кінематографістів України Дмитро Томашпольський.

 

В очікуванні інвестицій

 

Утім, керівник лабораторії творчих проектів нарікає, що закон схвалено надто пізно, «це - як ліки безнадійно хворому, втім, надія вмирає останньою, можна починати з нуля».

 

Парламентарії підтримали у четвер законопроект Нестора Шуфрича, яким запропоновано різноманітні пільги для українського кіно, серед іншого і звільнення від податків спонсорів, які вкладають кошти у виробництво національних фільмів. Томашпольський упевнений, коли закон набере чинності, варто очікувати збільшення приватних інвестицій, але, на його думку, й держава має запустити у виробництво хоча би 10 фільмів.

 

Режисер порівнює з Росією: «Там десяток років тому ухвалили такий закон, що одразу означало ріст кіновиробництва, адже стає вигідно в кіно вкладати кошти, виграє від цього і кінопрокат, який слід розвивати, має бути не 100 чи 300 кінозалів в Україні, як сьогодні, а бодай 500».

 

Побачимо, що буде на практиці

 

Безумовно, це давно очікуваний та необхідний крок з боку держави, каже кінопродюсер Олег Кохан: «Дуже добре, що у законі передбачені системна підтримка - є податкові пільги та преференції, які оптимізують фінансові можливості кінокомпаній». Втім, він зауважує, що треба було залучати до підготовки законопроекту фахівців кіноіндустрії: дистриб'юторів, керівників кінотеатрів, кіновиробників.

 

«Хотілося б вірити, що ми знов-таки не зіткнемося з практикою, яку ми вже неодноразово проходили: коли зроблений крок назустріч кіноіндустрії у вигляді законопроекту призупиняється у законі про державний бюджет»,- каже генеральний продюсер кінокомпанії SOTA Cinema Group.

 

За його словами, ще рано заявляти про те, що кінематограф став улюбленцем державної уваги, варто дочекатися, коли закон набуде чинності та суб'єкти  кінематографії відчують пільги на практиці. Зараз кінокомпанія працює над трьома фільмами спільного виробництва з Францією, Німеччиною, Нідерландами, Росією та Білоруссю. Світ мають побачити стрічки «Щастя моє» Сергія Лозниці,  «Шантрапа» Отара Іоселіані та «У суботу» Олександра Міндадзе.

 

Ольга Веснянка, радіо «Німецька хвиля»

 

Фото - «Німецька хвиля»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ольга Веснянка, «Німецька хвиля»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
34593
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду