Регіональні видавці просять не пропонувати їм рекламу без плашки та орієнтуватися на аудиторію, а не наклад

22 Січня 2010
0
13382
22 Січня 2010
15:32

Регіональні видавці просять не пропонувати їм рекламу без плашки та орієнтуватися на аудиторію, а не наклад

0
13382
Регіональні видавці просять не пропонувати їм рекламу без плашки та орієнтуватися на аудиторію, а не наклад

Видавці локальної преси пропонують двом профільним асоціаціям (УАВПП та АНРВУ) спрямувати рекламним агенціям два відкриті листи. У першому міститиметься прохання не пропонувати розмістити у виданні рекламний чи піар-матеріал без відповідної позначки. Друге звернення стосується переходу на планування за показниками аудиторії замість накладу.

 

Відповідні рішення видавці ухвалили на круглому столі для видавців та директорів з реклами, проведеного АНРВУ 22 січня в Києві.

 

На думку голови ради директорів АНРВУ, президента медіакорпорації RIA Олександра Човгана, публікація агітаційних та рекламних матеріалів без відповідних позначок або без виділення в окрему рубрику є неповагою до читача, яка врешті-решт підриває довіру до самого видання. Видавці зазначають, що опиратися бажанню рекламодавця чи РА розмістити приховану рекламу складно, оскільки вони можуть взагалі відмовитися від послуг видання. «Коли ми повідомили клієнтів про таку нашу позицію напередодні виборів, десь із тиждень вони були збентежені. Але потім прийняли ті правила», - стверджує Човган.

 

Щодо питання накладу видавці вважають, що оскільки компанія TNS вже здійснює моніторинг регіонального ринку читання, спиратися слід на дані аудиторії, а не на дані накладу. Останні зазвичай є завищеними і тому непоказовими. «Наклад, навіть сертифікований, - це у західних країнах пройдений етап. Коли не було соціології, орієнтувалися на наклад. Коли з'явилася соціологія, дослідження, то аудит накладу відійшов на другий план. А ми просто перескочили цей етап, відразу прийшли до соціології», - вважає Човган. 

 

Нагадаємо, ідею впровадити сертифікацію накладів підтримують кілька провідних видавництв із західними інвестиціями. «Я завжди наводжу такий аргумент: коли у Польщі заради експерименту ввели в опитування назву неіснуючого видання, воно набрало певний відсоток аудиторії. Просто тому що комусь сподобалась ця назва, або тому що її переплутали з іншою. Наклад - показник більш об'єктивний», - нещодавно зазначила ТК гендиректор «Едіпрес Україна» Інна Рик.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
13382
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду