Проблема українських ЗМІ – взаємини з владою

2 Грудня 2009
26550
2 Грудня 2009
14:15

Проблема українських ЗМІ – взаємини з владою

26550
Проблема українських ЗМІ – взаємини з владою

Сьогодні у Верховній Раді мають відбутись парламентські слухання на тему свободи слова у регіональних ЗМІ. Політики нерідко використовують журналістів для вузькопартійних інтересів. Про це йдеться в інтерв'ю з Тарасом Петрівим, головою Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі при Президентові України.

 

- Пане Петрів, як ви оцінюєте ситуацію в регіональних ЗМІ?

 

- Вона є традиційно складною у нас, але передовсім треба казати, що регіональний журналіст працює в досить непростих умовах. Це треба поважати. Свобода слова залежить від того, як він зможе реалізовувати свої професійні права. Бо місцевому журналісту справді доводиться боротися за виживання і водночас за право на професію.

 

- Наскільки гострою є необхідність сьогоднішніх парламентських слухань?

 

- Це вже 6-ті парламентські слухання. Вони ініційовані головою Національної спілки Ігорем Лубченком. Шкода, що в нього виникли проблеми з виступом на цих парламентських слуханнях. Насправді вони потрібні, тому що будь-які проблеми, які виникають (особливо в регіональних ЗМІ), є важливими для суспільства. Ці слухання потрібні, багато зараз є викликів і небезпек.

 

- БЮТ звинувачує Партію регіонів, а «регіонали» - БЮТ в намаганні зірвати слухання. Даруйте, виглядає, що політики хочуть використати журналістів?

 

- Це вічна проблема - втягування журналістів у політичні розборки. Насправді у будь-якому випадку це погано, коли не йде мова про професію, професійні стандарти, а використовуються наші журналістські справи для вузькопартійних ситуацій. Потрібно напевне говорити про проблеми взаємин преси і влади загалом.

 

- Чи вплинуть парламентські слухання на ситуацію в регіональних ЗМІ?

 

- Я буду відвертий: не вірю, що це буде мати якийсь радикальний злам. Насправді такі кроки мали б у подальшому акцентувати на проблемах, які є, і вишукувати виходи з ситуації. Думаю, було б дуже добре, якби увагу акцентували на конкретних проблемах: економічної залежності, переслідування за критику, ситуації, коли захоплюються, або позбавляються регіональні ЗМІ приміщень, порушення професійних прав. Якщо буде зосереджена увага на вирішенні конкретних проблем, я думаю, це може бути також одним з добрих кроків.

 

Ярина Матвійчук, «Радіо Свобода»

 

Фото - www.radiosvoboda.org

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Ярина Матвійчук, «Радіо Свобода»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
26550
Читайте також
03.12.2009 20:18
Світлана Остапа
47 834
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду