Jane's: в українську енергетику прийшов Могілевич. І замаячили люди Бакая

3 Лютого 2005
659
3 Лютого 2005
13:23

Jane's: в українську енергетику прийшов Могілевич. І замаячили люди Бакая

659
З огляду на візит української урядової делегації до Вашингтону британський журнал "Jane's Intelligence Digest" ставить під сумнів обіцянки української влади боротися з відмиванням брудних грошей.
Jane's: в українську енергетику прийшов Могілевич. І замаячили люди Бакая
В останньому номері видання повідомляє про результати власного розслідування про тіньовий бізнес українських та російських газових структур.

"Jane's Intelligence Digest" цитує слова колишнього міністра фінансів Росії Бориса Федорова, який припускає, що кожного року через російський "Газпром" відмивають 2–3 мільярди доларів.

Розслідування "Європолу" встановило, що філіали "Газпрому" купують акції угорських компаній через угорські банки і потім гроші опиняються на рахунках в Австрії, Швейцарії чи, навіть, іще далі. І ось нова схема, пов‘язана з Україною, про яку повідомляють британські журналісти.

5 грудня російський "Газпром" підписав контракт на поставки туркменського газу до кордонів з Україною з компанією Eural Trans Gas, що була зареєстрована в Будапешті наступного дня.

За свідченням британського видання, ця структура тісно пов‘язана з Семеном Могилевичем, що його в таємному звіті британського уряду охрестили "одним з найбільших злочинців світу".

"Jane's Intelligence Digest" описує Могилевича так: він народився в Україні 1946 року, а після розпаду Радянського Союзу подорожує між Росією, Україною, Ізраїлем та Угорщиною, але в‘їзд до Сполучених Штатів йому заборонено.

Маєтки Могилевича оцінюють у понад 100 мільйонів доларів. Є дані, що цей ділок підтримує тісні контакти з президентом України. Їх зафіксував колишній охоронець українського лідера Микола Мельниченко.

Як повідомляє інтернет-видання радіо "Свобода", яке займається висвітленням тем організованої злочинності та корупції, Могилевич зустрічався з президентом України на початку 2000 року, про що свідчить розмова між Леонідом Кучмою і Леонідом Деркачем, який на той час очолював Службу безпеки України.

Але повернімося до схеми відмивання грошей. "Jane's Intelligence Digest" пише, що тут задіяна ще одна компанія – Highrock Properties. Вона зареєстрована на Кіпрі у 2001 році і використовує таку ж юридичну адресу в Будапешті, що й фірма Eural. Серед її директорів - Ігор Фішерман, якого також пов`язують із Могилевичем.

За даними британського видання, якраз із компанією Highrock Properties збирається створити спільне підприємство "Нафтогаз України". А нову структуру має очолити Лідія Cизранова – керівник швейцарсько-українського спільного підприємства Bari.

І тут також не обійшлося без підводних каменів. Як пише британський журнал, одним із директорів компаній Bari є Ігор Бакай, колишній керівник компанії "Нафтогаз України", який у 2001 році був змушений піти у відставку після хвилі звинувачень у корупції.

Бакай, продовжує автор публікації, є власником 10-мільйонного будинку у Флориді, але не може в‘їхати до Сполучених Штатів. Сам Бакай тісно пов‘язаний із Олександром Волковим, колишнім радником президента України, якого звинувачують у відмиванні грошей у Бельгії.

Британське видання підсумовує: доступ до великих сум непідконтрольних грошей може допомогти здобути бажані результати на цьогорічних парламентських виборах у Росії і переобрати Володимира Путіна у 2004 році. А на президентських перегонах в Україні Леонід Кучма має забезпечити перемогу лояльного наступника, який гарантуватиме йому недоторканність. І тут також знадобляться гроші від енергетичних оборудок.

Читайте також:

Таємні документи про темні оборудки з газом
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ukrpravda,com/archive/?3021-4-77">УП
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
659
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду