П’єт Беккер: «Завжди існує мінімум 20 способів, як онлайн-медіа можуть заробити кошти»

22 Жовтня 2009
0
20017
22 Жовтня 2009
18:12

П’єт Беккер: «Завжди існує мінімум 20 способів, як онлайн-медіа можуть заробити кошти»

0
20017
П’єт Беккер: «Завжди існує мінімум 20 способів, як онлайн-медіа можуть заробити кошти»

Світова економічна криза призвела не тільки до скорочення безкоштовних газет в Європі, а й до зменшення рекламних надходжень у ЗМІ, в тому числі й інтернет-видань. Про це зазначив експерт зі стратегії розвитку медіа П'єт Беккер (Нідерланди) 22 жовтня на прес-конференції «Європейська перспектива розвитку сучасних медіа», яка відбулася в УНІАНі. Окрім нього в заході взяли участь старший менеджер програм Європейського центру журналістики Джош ЛяПорте (Нідерланди), голова правління МГО «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт, директор з програмної діяльності цієї ж організації Андрій Кулаков та координатор програм нових медіа Віталій Мороз.

 

П'єт Беккер звернув увагу на певні відмінності українського медіаринку від європейського: українці, на його думку, менше читають газет, надають перевагу телевізору та журналам. Крім того, за його спостереженнями, в столиці України продається багато карток для поповнення телефонних рахунків, що, на його думку, свідчить про тенденції розвитку інтернет-зв'язку.

 

Він також відзначив типово українську проблему - заполітизованість медіасфери, що відлякує великих західних інвесторів та рекламодавців.

 

Голландський експерт переконаний, що стратегія успіху нових медіа полягає в поєднанні багатьох фінансових інструментів. Він зокрема знає таких близько 20-ти. Але вони не є універсальними для будь-якого інтернет-видання. Загалом заробляти кошти онлайн-медіа може за рахунок реклами, передплатних сервісів, платних послуг, надання преміум-контенту тощо.

 

Відповідаючи на запитання ТК, П'єт Беккер сказав, що через кризу в Європі кількість безкоштовних газет скоротилася, приблизно до двох на країну. А такого явища, як безкоштовні місцеві газети, які під час виборчої кампанії підтримують одного з кандидатів або якусь політичну силу, в Європі взагалі немає. «Це шкодить медіаринку та знецінює самі ЗМІ», - сказав П'єт Беккер.

 

«Детектор медіа»

 

Фото - paidcontent.org

 

 

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
20017
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду