П’єт Беккер: «Завжди існує мінімум 20 способів, як онлайн-медіа можуть заробити кошти»
Світова економічна криза призвела не тільки до скорочення безкоштовних газет в Європі, а й до зменшення рекламних надходжень у ЗМІ, в тому числі й інтернет-видань. Про це зазначив експерт зі стратегії розвитку медіа П'єт Беккер (Нідерланди) 22 жовтня на прес-конференції «Європейська перспектива розвитку сучасних медіа», яка відбулася в УНІАНі. Окрім нього в заході взяли участь старший менеджер програм Європейського центру журналістики Джош ЛяПорте (Нідерланди), голова правління МГО «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт, директор з програмної діяльності цієї ж організації Андрій Кулаков та координатор програм нових медіа Віталій Мороз.
П'єт Беккер звернув увагу на певні відмінності українського медіаринку від європейського: українці, на його думку, менше читають газет, надають перевагу телевізору та журналам. Крім того, за його спостереженнями, в столиці України продається багато карток для поповнення телефонних рахунків, що, на його думку, свідчить про тенденції розвитку інтернет-зв'язку.
Він також відзначив типово українську проблему - заполітизованість медіасфери, що відлякує великих західних інвесторів та рекламодавців.
Голландський експерт переконаний, що стратегія успіху нових медіа полягає в поєднанні багатьох фінансових інструментів. Він зокрема знає таких близько 20-ти. Але вони не є універсальними для будь-якого інтернет-видання. Загалом заробляти кошти онлайн-медіа може за рахунок реклами, передплатних сервісів, платних послуг, надання преміум-контенту тощо.
Відповідаючи на запитання ТК, П'єт Беккер сказав, що через кризу в Європі кількість безкоштовних газет скоротилася, приблизно до двох на країну. А такого явища, як безкоштовні місцеві газети, які під час виборчої кампанії підтримують одного з кандидатів або якусь політичну силу, в Європі взагалі немає. «Це шкодить медіаринку та знецінює самі ЗМІ», - сказав П'єт Беккер.
«Детектор медіа»
Фото - paidcontent.org
