Нацрада хоче розібратися, звідки в Криму і Луганську беруться російські канали
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 9 вересня відклала розгляд питань про результати позапланових перевірок ТОВ «Кабельне телебачення Луганщини» (м. Алчевськ Луганської області), ТОВ ТРК «Візит» (м. Феодосія АР Крим) і ДП «ІТВ'К» (м. Сімферополь АР Крим).
Апарат Нацради пропонував застосувати до всіх трьох провайдерів програмної послуги санкцію попередження, оскільки позапланові перевірки виявили відхилення від програмної концепції та наявність неадаптованих каналів, зокрема «РТР-Планета», «Рен-ТВ», TVCi та інших.
На своє виправдання представник «Кабельного телебачення Луганщини» заявив, що на Луганщині панує недобросовісна конкуренція: діють компанії (наприклад, «Клуб любителей ТВ»), не ліцензовані Національною радою, які ретранслюють російські канали. «Нам дуже важко працювати в таких умовах», – поскаржився представник компанії. Щоб не втрачати абонентів, він змушений порушувати рекомендації Нацради.
У свою чергу, представник феодосійського провайдера «Візит» підтвердив, що ретранслює чотири неадаптовані канали. «Щойно ми виконали рекомендацію Нацради і вимкнули неадаптовані канали, ми позбулися 741 абонента протягом одного тижня. Вони перейшли на російський "Триколор" і вже не повернулися. Коли за місяць ми повернули російські канали до наших пакетів, до нас повернулися не більше 10% абонентів», – повідомив він. Загальні втрати компанії становлять близько 1100 абонентів.
Представник компанії наголосив, що ситуацію треба вирішувати негайно, бо кримські провайдери, які виконують рішення Нацради, масово втрачають абонентів. Але найгіршим у цій ситуації, за його словами, є те, що глядачів втрачає українське телебачення: кримчани самостійно підключаються до неофіційних російських провайдерів і супутникових платформ, відмовляючись від українських каналів.
На самопідключенців та неофіційних провайдерів скаржилася і представниця сімферопольської компанії «ІТВ'К». Моніторинг Нацради зафіксував відсутність порушень на їхній головній станцій, але в кінцевих користувачів послуги був інший перелік програм. «Ми самі боремося з тим, що абоненти підключаються до російських каналів. Але наші 8 техніків не можуть розірватися на 20 тисяч домогосподарств», – пояснила вона.
Члени Нацради попросили провайдерів надати їм детальнішу інформацію з відповідними цифрами і фактами. Також Нацрада звернеться до прокуратури з приводу ситуації в Луганську, де є компанії, що проводять безліцензійну діяльність.
«Це традиційна проблема, яка виникає в трьох різних аспектах. По-перше, коли ми знаходимо порушення в одній компанії, ми отримуємо інформацію про те, що інші в цьому регіоні теж порушують. По-друге, існують мережі, як у Луганську, що надають послуги з кабельного телебачення, не маючи ліцензії. Виходить, що ліцензіата ми контролюємо, караємо, а поруч безконтрольно діє інший. З цього приводу ми звернемося до прокуратури, оскільки неліцензіат не є суб'єктом контролю Нацради, і вже після висновків прокуратури прийматимемо рішення по ліцензіату. І по-третє, ми фіксуємо різницю в програмній послузі на головній станції та в абонентів. Це свідчить або про незаконне втручання в мережі, або про додавання каналів на проміжних станціях. Наше завдання - розібратися, чи є це порушенням компанії. Швидше за все, іде мова про незаконне втручання в діяльність провайдера – врізання незаконних операторів», – прокоментував ситуацію на брифінгу в. о. голови Нацради Андрій Мирошніченко.
«Детектор медіа»










