Адміністрація США змушена більш уважно стежити за ситуацією в Україні

12 Березня 2004
0
418
12 Березня 2004
10:22

Адміністрація США змушена більш уважно стежити за ситуацією в Україні

0
418
Скрутний стан зі свободою слова в Україні, примусив адміністрацію США виступити з критичними заявами на адресу українського уряду. Скрутний стан зі свободою слова в Україні, примусив навіть зайняту проблемами тероризму та Близького Сходу адміністрацію США виступити з критичними заявами на адресу українського уряду. Державний департамент Сполучених Штатів назвав витіснення з еФ-еМ ефіру радіо Свобода та закриття київської радіостанції Континент наступом на демократію.
Адміністрація США змушена більш уважно стежити за ситуацією в Україні
Якщо раніше у Вашингтоні говорили про повільний розвиток демократії в Україні, то тепер звучать занепокоєння, що гине навіть те, що вже вдалося побудувати. Оцінка стану української демократії залежить від стандартів з якими порівнювати, вважає Надя Дюк екперт з питань України, директор відділу Європи та Євразії Національного американського фонду підтримки демократії.

Надя Дюк: «Коли порівнювати з Туркменістаном чи Узбекістаном, я би сказала, що рівень і свободи слова і розвиток недержавних організацій і громадянського суспільства взагалі є на дуже високому рівні. Але коли порівнювати з сусідами України тобто з Угорщиною, Словаччиною, особливо з Польщею тро кожного дня чуємо, що свобода слова в Україні занепадає, що громадянське суспільтво також не є розвинуто до такого рівня. Бажання було б таке, щоб Україна тягнула на Захід, а не на Схід».

Як розповідає Надя Дюк, поновлення уваги Сполучених Штатів до подій в Україні, не в аби яку чергу, викликано складною політичною ситуацію, у сусідній до неї Росії. Справи в Україні з демократією виглядають краще лише завдякі більш свідомому суспільству, вважає вона.

Надя Дюк: «Український народ, я не думаю, що так легко піддається таким авторитарним впливам як це відбувається в Росії».

Стосовно сьогоднішнього стану українсько-американських стосунків, то на думку Наді Дюк, одназначну оцінку дати складно. Білий Дім, державний департамент та Конгрес по різному реагують на події в Україні, каже вона.

Надя Дюк: «У держдепартаменті, останній рік два дуже мало аналізувалося, чи дуже мало дивилися на реальність, що відбувається взагалі в тому регіоні. Тут треба також враховувати відносини з Росією. Росія має дуже величезний вклад в анти-терористичну коалцію, що зібрала Америка. Тому, я думаю, те що відбувалося в Україні було на другому плані. А тепер після того, як державний секретар США Колін Пауел виступив з досить таким критичним виступом про демократію в Росії, то тепер Україну також розглядають в іншій перспективі. Також дивляться, що надходять вибори, дивляться, що свобода слова занепадає, дивляться на зловживання адмін-ресурсом, що вже почалося. Видно, що зі сторони держдепартаменту, Білого дому трохи щось міняється. Але я б не сказала, що це на найвищих рівнях ще до того часу. Також треба враховувати погляд нашого Конгресу, сенаторів і конгресменів які час від часу дуже різко виступають щодо відсутності поступу демократії в Україні. Я думаю, що окремих конгресменів і сенаторів це дуже турбує, а вони також мають дуже великий вплив на те як державний департамент буде відноситися до тих справ у майбутньому».

Цього року президентські вибори пройдуть як в Україні так і у США. Від зміни влади в Америці, Україні не потрібно чекати різкої зміни політики по відношенню до неї, каже Надя Дюк.

Надя Дюк: «Зовнішня політика Америки не міняється так швидко від одніє адміністрації до другої. Це не є особисті погляди одного чоловіка, що знаходиться на місці президента». До американської столиці приїджає чимало представників неурядових організацій та опозиціонерів з усіх куточків світу. Часто гостями Вашингтона є посланці України. На думку Наді Дюк, такі візити мають важливу роль, хоча при формуванні зовнішньої політики США керуються в першу чергу власними інтересами.

Надя Дюк: «Я думаю приїзд, а особливо зустрічи є дуже цікавими для всіх хто зустрічається з ними. Не тільки українці, а усі хто приїджають мають зустрічи чи то в держдепартаменті, в конгресі, в сенаті, в нашій Раді Безпеки, також з різними неурядовими організаціями, таким як наш фонд. Це очевидно нас інформує, це дає прямий контакт з тими країнами, але все ж таки треба брати під увагу, що Америка має свої інтереси». Зореслав Байдюк, Вашингтон, Голос Америки
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
418
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду