Адміністрація США змушена більш уважно стежити за ситуацією в Україні
Скрутний стан зі свободою слова в Україні, примусив адміністрацію США виступити з критичними заявами на адресу українського уряду. Скрутний стан зі свободою слова в Україні, примусив навіть зайняту проблемами тероризму та Близького Сходу адміністрацію США виступити з критичними заявами на адресу українського уряду. Державний департамент Сполучених Штатів назвав витіснення з еФ-еМ ефіру радіо Свобода та закриття київської радіостанції Континент наступом на демократію.
Надя Дюк: «Коли порівнювати з Туркменістаном чи Узбекістаном, я би сказала, що рівень і свободи слова і розвиток недержавних організацій і громадянського суспільства взагалі є на дуже високому рівні. Але коли порівнювати з сусідами України тобто з Угорщиною, Словаччиною, особливо з Польщею тро кожного дня чуємо, що свобода слова в Україні занепадає, що громадянське суспільтво також не є розвинуто до такого рівня. Бажання було б таке, щоб Україна тягнула на Захід, а не на Схід».
Як розповідає Надя Дюк, поновлення уваги Сполучених Штатів до подій в Україні, не в аби яку чергу, викликано складною політичною ситуацію, у сусідній до неї Росії. Справи в Україні з демократією виглядають краще лише завдякі більш свідомому суспільству, вважає вона.
Надя Дюк: «Український народ, я не думаю, що так легко піддається таким авторитарним впливам як це відбувається в Росії».
Стосовно сьогоднішнього стану українсько-американських стосунків, то на думку Наді Дюк, одназначну оцінку дати складно. Білий Дім, державний департамент та Конгрес по різному реагують на події в Україні, каже вона.
Надя Дюк: «У держдепартаменті, останній рік два дуже мало аналізувалося, чи дуже мало дивилися на реальність, що відбувається взагалі в тому регіоні. Тут треба також враховувати відносини з Росією. Росія має дуже величезний вклад в анти-терористичну коалцію, що зібрала Америка. Тому, я думаю, те що відбувалося в Україні було на другому плані. А тепер після того, як державний секретар США Колін Пауел виступив з досить таким критичним виступом про демократію в Росії, то тепер Україну також розглядають в іншій перспективі. Також дивляться, що надходять вибори, дивляться, що свобода слова занепадає, дивляться на зловживання адмін-ресурсом, що вже почалося. Видно, що зі сторони держдепартаменту, Білого дому трохи щось міняється. Але я б не сказала, що це на найвищих рівнях ще до того часу. Також треба враховувати погляд нашого Конгресу, сенаторів і конгресменів які час від часу дуже різко виступають щодо відсутності поступу демократії в Україні. Я думаю, що окремих конгресменів і сенаторів це дуже турбує, а вони також мають дуже великий вплив на те як державний департамент буде відноситися до тих справ у майбутньому».
Цього року президентські вибори пройдуть як в Україні так і у США. Від зміни влади в Америці, Україні не потрібно чекати різкої зміни політики по відношенню до неї, каже Надя Дюк.
Надя Дюк: «Зовнішня політика Америки не міняється так швидко від одніє адміністрації до другої. Це не є особисті погляди одного чоловіка, що знаходиться на місці президента». До американської столиці приїджає чимало представників неурядових організацій та опозиціонерів з усіх куточків світу. Часто гостями Вашингтона є посланці України. На думку Наді Дюк, такі візити мають важливу роль, хоча при формуванні зовнішньої політики США керуються в першу чергу власними інтересами.
Надя Дюк: «Я думаю приїзд, а особливо зустрічи є дуже цікавими для всіх хто зустрічається з ними. Не тільки українці, а усі хто приїджають мають зустрічи чи то в держдепартаменті, в конгресі, в сенаті, в нашій Раді Безпеки, також з різними неурядовими організаціями, таким як наш фонд. Це очевидно нас інформує, це дає прямий контакт з тими країнами, але все ж таки треба брати під увагу, що Америка має свої інтереси». Зореслав Байдюк, Вашингтон, Голос Америки
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ