Прокуратура звинувачує Рибака у вбивстві Александрова. За його звільнення вже зібрали 3 000 000 доларів?
Генпрокуратура заявила про розкриття одного з найбільш резонансних вбивств за всі роки незалежність - слов'янського журналіста Ігоря Александрова. Директор місцевої телекомпанії "ТОР" помер від важкої черепно-мозкової травми 7 липня 2001 року. Його вбивали бейсбольними битами.
Мотивом вбивства Ігоря Александрова є його журналістська діяльність, заявив у п'ятницю на спеціальній прес-конференції заступник генпрокурора Віктор Шокін.
Шокін повідомив, що замовником цього вбивства є бізнесмен Олександр Рибак (директор фірми "Укрліга", ніяк не пов'язаний з депутатом Рибаком), а безпосереднім організатором - його молодший брат Дмитро Рибак.
Безпосередніми виконавцями вбивств журналіста є Онишко і Турсунов (обидва 1981 року народження).
Й організатори, й виконавці затримані. Зі слів Шокіна, їм пред'явлені обвинувачення, і вони визнали свою провину, передає Інтерфакс-Україна.
У свою чергу начальник відділу з розслідування кримінальних справ у злочинах проти особистості Генпрокуратури України Микола Дробиняк повідомив, що Рибак є замовником ще трьох вбивств і одного замаху на вбивство. Всі вони розкриті.
У той же час він відмовився коментувати суть мотиву замовлення вбивств Александрова, оскільки слідство ще триває і ряд осіб, які, можливо, причетні до цього злочину, ще на волі.
Дробиняк повідомив лише, що вбивство пов'язане з оприлюдненими у програмі Александрова матеріалами, зокрема, так званою "дюссельдорфською касетою".
Як повідомляє в п'ятницю газета "Факти", за три місяці до своєї загибелі у прямому ефірі телепрограми Александрова екс-співробітники краматорського УБОЗу Олег Солодун і Михайло Сербін заявили, що мають записану аудіокасету, яку ніби то записали у Дюссельдорфі, з голосами такого собі Костянтина Яворовського і лідера краматорського організованого злочинного угрупування "17-й участок" Дмитра Германа. На касеті Яворовський ніби розповідає Герману про вбивство іншого керівника "17-го участка". Мозковим центром цього й інших злочинів називається керівник впливової слов'янської фірми "Укрліга" Олександр Рибак.
Мова також йде про зв'язки угрупування у донецьких правоохоронних органах. Александров запросив своїх співрозмовників взяти участь у черговій телепередачі, під час якої повинні були бути представлені результати експертизи "дюссельдорфської касети". Здійснити задумане зашкодило вбивство журналіста.
Відповідаючи на питання журналістів про те, чи допомогла слідству інформація Солодуна і Сербіна, Шокін повідомив, що "їх інформація дуже допомогла слідству".
Солодун і Сербін звільнені з органів внутрішніх справ через компрометуючі обставини. Після вбивства Александрова, у той час коли у його вбивстві звинувачувався Юрій Вередюк, екс-УБОзівці проводили ряд прес-конференцій, на яких виклали свою версію цього злочину, яка майже повністю співпала з нинішньою версією Генпрокуратури.
Відповідаючи на питання журналістів про те, чи причетний якимсь чином до вбивства Александрова Вередюк, який раніше звинувачувався у його здійсненні, Шокін сказав, що він "як й інші особи перевіряється на причетність до цього злочину".
Дробиняк також повідомив, що лідеру злочинного угрупування "17-й участок" Герману (осуджений у поточному році до довічного ув'язнення) і Яворовському обвинувачення у причетності до вбивства Александрова не пред'являлося.
Однак слідство ще триває, підкреслив він, і коло обвинувачених може бути розширене.
З його слів, вбивство журналіста розкрите спільною слідчо-оперативною групою Генпрокуратури і Служби безпеки України.
У свою чергу заступник голови СБУ Юрій Вандін повідомив, що бізнес братів Рибак є економічною складовою організованого злочинного угрупування "17-й участок".
Відповідаючи на питання журналістів, він повідомив, що це угрупування мало корумповані зв'язки в органах влади.
Вандін повідомив, що за вбивство Александрова виконавцям було заплачено 4 тисячі доларів. Відповідаючи на питання журналістів про те, чому Рибак, який затримувався правоохоронними органами невдовзі після вбивства журналіста, був потім відпущений, Дробіняк сказав, що це питання вирішувала попередня слідча група у "справі Александрова".
Шокін подякував співробітникам місцевої міліції за допомогу в розкритті даного злочину.
Тим часом газета "Факти" повідомляє подробиці. Так, через три дні після арешту Рибака на адресу українського омбудсмена Ніни Карпачової пішов лист в його захист, підписаний помічником якогось народного депутата від Полтавщини.
І поки правоохоронці перевіряють комерційні структури, до яких мав відношення Рибак, у стінах парламенту ніби збираються гроші на його підтримку. "Кажуть, вже близько 2 мільйонів доларів зібрано. Брешуть, напевно", - зазначають "Факти".
У той же час екс-співробітник ВБОЗ Краматорську Олег Солодун сказав, що "не відчуває ні радості, ні задоволення, а тільки пустоту". "Це повинно було бути зроблено ще три роки тому, поки не загинуло стільки людей... Заплачена дуже дорога ціна". Як повідомили в прес-центрі СБУ, за час проведення спецоперації з розшуку і затримання членів бандформування "17 участок" були розкриті й інші їх злочини, в тому числі п'ять заказний вбивств, яких могло і не бути.
Народний депутат Григорій Омельченко раніше також підіймав питання про відповідальність тих працівників Генпрокуратури і Донецької прокуратури, які "хотіли повісити вбивство на невинну людину – Юрія Вередюка".
Прокуратура звинуватила у вбивстві Александрова бомжа Юрія Вередюка, який був виправданий 17 травня 2002 року Донецьким апеляційним судом за недоведеністю участі в скоєнні злочину. Донецька прокуратура оскаржила це рішення суду, а через два місяці Вередюк помер від гострої серцевої недостатності, яка ускладнилася інфарктом міокарда.
Про тe, що Рибак причетний до вбивства Александрова, ще два роки тому писало "Дзеркало тижня".
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
pravda,com,ua/archive/2003/september/26/2,shtml">Українська Правда
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ