Ганна Герман: Хтось умисно блокує розгляд медійних законопроектів
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Ганна Герман вважає, що запланований на цей пленарний тиждень розгляд низки медійних законопроектів не відбувся через чиїсь свідомі дії.
Наразі на розгляді у профільному комітеті – 83 законопроекти, з яких комітет є головним виконавцем по 53. Більшість із них уже скеровано на розгляд до сесійної зали, проте депутати не розглядають їх: VI скликання ВР ухвалило лише три медійні закони та одну постанову. На цьому тижні ВР мала намір розглянути 5 законопроектів, зокрема, законопроекти про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» щодо звітності ради (проект №2442, внесений народним депутатом Оленою Кондратюк, фракція БЮТ); про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» щодо удосконалення стадій прийняття та порядку оприлюднення актів Національної ради (проект №3153, внесений народним депутатом Оленою Бондаренко, фракція Партії регіонів); «Про доступ до публічної інформації» (проект №2763, внесений народним депутатом Андрієм Шевченком, фракція БЮТ); про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо приведення у відповідність до Європейської конвенції про транскордонне телебачення, (проект №3081); про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» з пропозиціями Президента України (проект №0953).
«Їх мали розглядати, але всі вони позлітали, – каже Ганна Герман. – 5 разів їх ставили на розгляд, прекрасно розуміючи, що справа до них не дійде. Володимир Литвин спеціально ставить їх наприкінці порядку денного, і депутати не встигають їх розглянути. Це не випадковість, а тенденція. Не знаю, з якою метою. Вбачаю в цьому домовленості когось, хто не хоче допустити розгляду медійних законопроектів. Припускаю, що є якийсь лобіст, якому не потрібен розгляд законопроектів, які стосуються Національної ради з питань телебачення і радіомовлення». За словами пані Герман, на наступній погоджувальній раді вона знову наполягатиме на включенні медійних законопроектів у порядок денний і публічно оголосить про свої підозри щодо їх умисного блокування.
Натомість член фракції блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» Юрій Стець ввадає, що медійні законопроекти було б розглянуто на цьому тижні, якби Партія регіонів не заблокувала роботи ВР. «Думаю, їх перенесуть на наступний пленарний тиждень. Буде ще засідання 6 квітня, але воно присвячене одному питанню – виступу голови Європарламенту», – розповів ТК пан Стець. Із тим, що медійні законопроекти може бути розглянуто за тиждень, згоден і комуніст Олександр Голуб. Представниця БЮТ Олена Кондратюк повідомила, що розгляд цих законопроектів планується на пленарний тиждень, що розпочнеться 14 квітня, проте якщо на розгляд знову виноситимуться політичні або антикризові питання, медійні можуть відійти на другий план.
«Детектор медіа»