Радіо «Голос России» мовитиме українською
30 березня російська державна радіомовна компанія «Голос России» розширить свою присутність у країнах Латинської Америки (іспансько- та португальськомовне мовлення), а також розпочне мовлення українською та грузинською мовами, повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».
Раніше мовлення російської версії «Голоса России» на території України на середніх хвилях здійснювалось неофіційно - частину української території охоплювала зона поширення сигналу передавачів із території Придністров'я та Росії.
Голова комітету Державної Думи Росії з питань СНД Олексій Островський, якого цитує газета, вважає, що за допомогою експансії державного радіо за межі Росії «мешканці близького зарубіжжя почнуть отримувати об'єктивну інформацію про Росію та її позицію, яка часто спотворюється в їхній пресі». На думку політика, російська влада повинна створювати сприятливі умови для вихід на ринки пострадянських держав і інших медіа Росії. У квітні 2008 року «Голос России» розпочав мовлення узбецькою, вірменською, киргизькою та румунською (на території Молдови).
У Національній раді з питань телебачення і радіомовлення вважають, що російська державна компанія має право мовити в Україні у межах українського законодавства. «Якщо "Голос России" зареєструється як український резидент, а мовлення цієї компанії відповідатиме чинним нормам українського законодавства, ми не застосовуватимемо проти неї жодних санкцій», - сказав відповідальний секретар Нацради Владислав Лясовський. Жодної інформації про те, який радіочастотний ресурс збирається використовувати в Україні «Голос Росии», дотепер не оприлюднено.
Російська державна радіокомпанія мовить у 160 країнах світу 38 мовами (з урахуванням грузинської і української - 40). Одночасно з виходом на нові ринки відбудеться частковий перехід радіостанції на мовлення в інтернеті, покликаний зменшити витрати. «Абсолютно всі мови, якими мовить радіостанція, будуть присутні в інтернеті на сайті нашої радіокомпанії, - заявив керівник радіостанції Андрій Бистрицький. - Крім того, 12-ма мовами мовлення вестиметься лише в інтернеті. Повернення до традиційного формату мовлення цими мовами не виключене».
«Детектор медіа»