UAPR прогнозує збереження обсягу ринку PR у 2009 році на рівні 400 млн грн.

5 Січня 2009
5381
5 Січня 2009
22:05

UAPR прогнозує збереження обсягу ринку PR у 2009 році на рівні 400 млн грн.

5381
UAPR прогнозує збереження обсягу ринку PR у 2009 році на рівні 400 млн грн.
Обсяг ринку PR-послуг в Україні у 2008 році становив 408 млн грн. Такі дані оприлюднила Українська асоціація зі зв’язків з громадськістю (UAPR). У 2009 році ринок навряд чи виросте – асоціація прогнозує збереження його результатів на рівні минулого року. За словами голови правління UAPR Людмили Кречмер, ринку вдасться вийти на обсяги 2008 року за рахунок «перерозподілу бюджетів та послуг».
 
Узагальнивши думки експертів, UAPR говорить про такі можливі тенденції на ринку PR:
 
Економія на PR.  В умовах кризи в багатьох компаніях економія відбувається за рахунок PR. Це в першу чергу стосується компаній, де функція PR не була управлінською, а полягала, за висловом керуючого партнера «Михайлов і партнери Україна» Марини Стародубської, в «навішуванні бантиків». Можна очікувати великої хвилі скорочень PR-служб і звільнення працівників там, де керівництво не бачить в PR стратегічну функцію і не розуміє його ролі в досягненні завдань компанії.
 
«Робити більше з меншого». За висловом директора з корпоративних комунікацій «Майкрософт Україна» Ярини Ключковської, багато фахівців зіткнуться з «кризовим парадоксом», коли очікування від PR зростатимуть, а доступні для цього ресурси скорочуватимуться. Більшість PR-відділів зазнають скорочень бюджету чи навіть штату на фоні спаду ділової активності і зменшення обсягів друкованих видань та інших майданчиків для донесення інформації. При цьому компанії будуть очікувати від PR роботи на формування довіри цільових аудиторій та на збільшення частки ринку. Для багатьох фахівців це стане тестом на профпридатність. Зросте попит на низькозатратні продукти та антикризові заходи.
 
Зміни в тактиці спілкування зі ЗМІ, зокрема - відмова від масових комунікацій на користь індивідуальної роботи з журналістами. Експерти визначають помітне падіння інтересу до прес-конференцій та спеціальних подій. Ефективними, на думку фахівців, виявляться лише особисті контакти з окремими журналістами. За прогнозами Української асоціації видавців періодичної преси, озвученими її генеральним директором Олексієм Погореловим, протягом наступного року кількість друкованих ЗМІ в Україні скоротиться на 40%. Це означатиме, що зросте попит на власний контент, генерований самими прес-службами. Міняється і фокус ЗМІ – в умовах кризи цікаві не новини компанії, а прогнози, аналітика ринку, експертні коментарі. «Від нас чекають рецептів, а не створення поля для суспільної дискусії», - зазначає Антон Усов, керівник департаменту зі зв’язків з громадськістю українського відділення ЄБРР.
 
Переорієнтація з бренд-PR на корпоративний PR. Змінюються інформаційні приводи – якщо раніше найбільше замовлень від компаній було на запуски і презентації нових продуктів та інші спеціальні події, то тепер зростає попит на репутаційний менеджмент, стратегічну побудову комунікацій, внутрішні комунікації і кризовий PR.
 
Неможливість довгострокового планування. За умов економічної невизначеності традиційне планування PR-активностей стало неможливим. Від PR-фахівця вимагатиметься чітке розуміння стратегічної мети і вміння адаптувати діяльність на ходу, оперативно реагуючи на нові обставини.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5381
Теги:
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду