Верховна Рада в першому читанні ухвалила закон, що регулює телемагазини
17 грудня Верховна Рада України розглянула в першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про рекламу” (щодо приведення у відповідність до Європейської конвенції про транскордонне телебачення)». «За» утвердження документу в першому читанні проголосували 236 народних депутатів.
Зокрема, до закону «Про рекламу» ввели термін «телепродаж», визначивши, що це окремий вид реклами, у якому міститься публічна пропозиція укласти договір купівлі – продажу щодо визначеного товару. При цьому телепродаж лікарських засобів забороняється, так само як і спонсорування теле- і радіопередач із використанням назв ліків, які розповсюджуються за рецептом лікаря.
Закон також значно спрощує вимоги щодо тривалості програмного продукту, який можна переривати рекламною паузою. Попередня норма вказує:
«Трансляція кіно- і телефільмів, за умови їх тривалості до 42 хвилин, не може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач).
Трансляція кіно- і телефільмів, за умови їх тривалості від 42 до 70 хвилин, може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач) один раз, за умови їх тривалості від 70 до 90 хвилин - два рази.
Трансляція кіно- і телефільмів тривалістю понад 90 хвилин може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач) кожні 30 хвилин за умови, що після останньої перерви фільм продовжується не менше 20 хвилин включно».
Згідно з прийнятою нормою, «Трансляція кіно- і телефільмів, за умови їх тривалості понад 45 хвилин, може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач) через кожні 45 хвилин».
Нагадаємо, що проект закону був внесений Президентом України Віктором Ющенком і зареєстрований у Верховній Раді 28 серпня 2008 року під №3081. Комітет з питань свободи слова та інформації прийняв постанову про прийняття документу за основу та його доопрацювання в рамках комітету і винесення на друге читання.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ