45% журналістів, що потрапляють за ґрати – блоґери і співробітники онлайн-видань
45% співробітників медіа, що потрапляють за ґрати, є блоґерами, репортерами та редакторами Інтернет-видань. Такими є результати щорічного дослідження Комітету захисту журналістів.
Уперше за історію щорічних досліджень КЗЖ онлайн-журналісти виявились категорією медійних співробітників, що зазнають обмеження волі найчастіше. Вперше Інтернет-журналіста було ув’язнено у 1997 році. Усього за 11 місяців 2008 року було ув’язнено 125 журналістів (у 2007 році – 127), серед яких щонайменше 56 працюють у Інтернет-виданнях або є блоґерами; лідером за кількістю уже 10 років залишається Китай. Серед лідерів також Куба, М’янма, Еритрея та Узбекистан.
Другою за кількістю категорією журналістів, яких ув’язнювали у 2008 році, були співробітники друкованих ЗМІ – 53 випадки. Решта 16 – співробітники телебачення, радіомовлення та кінодокументалісти.
Повністю звіт КЗЖ дивіться тут (англійською мовою).
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ