Президент уповноважив Конституційний суд розібратися з претензіями СDМА на телевізійні частоти
Президент України Віктор Ющенко указом від 27 листопада № 1093/2008 призупинив дію деяких положень постанови Кабінету Міністрів від 22 жовтня 2008 року № 942. Таким чином Президент заборонив продовжувати термін використання діапазону 840,45 - 842,97 МГц (що відповідає 67 телевізійному каналу) операторами СDМА до 1 січня 2016 року. Нагадаємо, що за СDМА цей діапазон закріплено лише до кінця 2012 року, а далі в у смузі радіочастот 822 - 846 МГц (що відповідає 65 - 67 телевізійним каналам) буде розгортатися цифрове наземне мовлення у стандарті DVB-Т.
Крім того, передбачена зазначеними положеннями постанови Кабінету Міністрів України зміна строків впровадження цифрового телерадіомовлення створює перешкоди для технологічного переходу телебачення до міжнародних стандартів мовлення, закріплених у Регіональній угоді (Женева-2006).
Президент вважає, що таке вилучення до 1 січня 2016 року смуги радіочастот 822 - 846 МГц, що відповідає 65, 66 та 67 телевізійним каналам, з використання засобами цифрового телевізійного мовлення порушує конституційні права громадян на інформацію, звужує можливості вільного і відкритого обговорення суспільне важливих проблем із використанням телебачення.
Президент також спрямував у Конституційний суд відповідне подання щодо відповідності Конституції деяких положень цієї урядової постанови.
Брати участь у конституційному провадженні за цим поданням уповноважено заступника Глави Секретаріату Президента України – Представника Президента України у Конституційному Суді України Марину Ставнійчук, першого заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ігоря Куруса, начальника юридичного управління Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Михайла Пушкаренка, начальника відділу частотного погодження ліцензійного департаменту Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Тамару Мироненко.
Нагадаємо, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення неодноразово звертала увагу на неприпустимість використання телевізійного частотного ресурсу операторами зв’язку.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
2
Никита
5820 дн. тому
Юля с Витей делят частотный ресурс. Больше делить уже нечего......................
SENSORED
5820 дн. тому
Какая забота о гражданах, нарушении их конституционных прав на информацию, о свободном и открытом обсуждении общественно важных проблем. Запретив российские информационно-развлекательные каналы, ни "гарант" ни Курус не вспомнили о гражданах и их правах, не удосужились почитать конституцию. Свои личные интересы превыше Законности. Еще одно подтверждение того , что регуляторный орган живет по своим законам и умело манипулирует президентом.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ