Асоціація християнських журналістів, видавців і мовників
«Новомедіа» поширила заяву, в якій констатує «
чергову кампанію з дискредитації християнських протестантських церков, які помилково зараховуються до сект». Нагадаємо, нещодавно «Детектор медіа» опублікувала
огляд «антисектантських» публікацій у медіа.
Наводимо заяву асоціації «Новомедіа» повністю:
Звертаємо увагу, що слово «секта» — не нейтральне, воно найчастіше носить негативний характер. Непрямим підтвердженням цьому є похідні від даного терміну – слова «сектант», «сектантство» і «сектантський», які викликають негативні асоціації і зазвичай використовуються у принизливому контексті. Поряд з ними часто використовується термін «адепт» в значенні прочанин церкви.
Через емоційну забарвленість релігієзнавці уникають використання цього терміну інакше як в описі історичних процесів, віддаючи перевагу термінам «релігійні групи», «релігійні організації», «релігійні утворення», «релігійні течії». Слово «секта» уживається виключно публіцистами і релігійними діячами (стосовно інших релігійних організацій), практично завжди у зневажливому сенсі. Термін «секта» взагалі не вживається в нормативних актах України.
Сектам властиво спотворювати Святе Письмо, редагувати Біблію на свій лад, щось додаючи, щось упускаючи, щось викривляючи. Так само керівники сект вважають написане в Біблії недостатнім, і додають до неї «нові одкровення» або одкровення своїх так званих «духовних лідерів», які приймаються за чисту монету і проповідуються як непідроблена (непогрішима) істина, що підміняє справжнє Писання.
Украй безграмотно зараховувати до сект протестантські церкви, у тому числі і харизматичного напряму, оскільки їхнє віровчення не суперечить Нікійському Символу віри та іншим документам християнства, які визначають істинність вчення і що приймаються і католиками, і православними, і протестантами. Усі протестантські церкви, що поширюють Євангелію на території України, включаючи лютеран, реформатів, баптистів, євангельських християн, п'ятидесятників і харизматів, стосовно ключових питань християнського віросповідання, зокрема божественності Ісуса Христа, догматів про Трійцю й інших віроповчаючих догматів, стоять на тих самих позиціях, що православні й католики.
Слід окремо торкнутися і питань об'єктивності висвітлення у ЗМІ діяльності протестантських церков. У жодному з сюжетів, де протестантські церкви помилково зараховувалися до сект, а їхня діяльність піддавалася різкій критиці, не було наведено думки зворотної сторони – пасторів цих громад, керівників союзів і об'єднань церков. Не були залучені також незалежні експерти, які б висловилися з приводу звинувачень, викладених в сюжетах. Якби у публікаціях і сюжетах йшлося про політичні або економічні питання, то інформація, подана настільки тенденційно, розцінювалася б як замовлена. Втім, у даному випадку швидше йдеться не про спробу отримати грошову винагороду за сюжет/публікацію, а про незрозумілу ворожість по відношенню до протестантизму зокрема і до християнства в цілому.
Асоціація журналістів, видавців і мовців «Новомедіа» виступає проти однобічного, необ'єктивного і претензійного висвітлення питань християнського церковного життя.
Ми звертаємося до всіх українських журналістів з проханням слідувати стандартам об'єктивності та неупередженості під час підготовки публікацій і сюжетів про християнство і протестантські церкви. Ми закликаємо до того, аби у сюжетах про християнські протестантські церкви у повному обсягу відбивалася думка керівників самих церков, а також залучалися незалежні та компетентні експерти. Наша Асоціація своєю чергою ладна надати колегам, що готують такого роду публікації і сюжети, будь-яку необхідну допомогу, включаючи контакти і довідкову літературу.
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена