Українські мультиплікатори знімуть анімаційний телесеріал «Моя країна – Україна»
12 листопада розпочалася робота над анімаційним серіалом під загальною назвою «Моя країна – Україна», повідомляє газета «День». Проект створюватимуть на замовлення Міністерства культури і туризму України, зйомки розпочнуться після Нового року. Серіал складатиметься з 26 коротких (3-4 хвилини) мультфільмів про різні міста і села України. «Це буде щось на зразок заставок», – розповів сценарист Олександр Власюк (Сашко Лірник).
Безпосередньо анімацією доручено займатися відомому українському мультиплікатору Степану Ковалю (автору мультфільму «Йшов трамвай №9»). Степан Коваль зазначив, що сценарій і концепція проекту ще повністю не розроблені. «Складно пригадати, чия це була ідея та ініціатива. Міністерство культури поставило завдання створити щось про Україну, режисери почали шукати теми. Потім я помітив Сашка з його казками, і він відгукнувся на пропозицію працювати над проектом. Виникла ідея створити анімаційний серіал. Ми не ставимо завдання розповісти про всі регіони України. Тому може бути, наприклад, дві серії про Луганськ і жодної про містечко під Сумами. Це просто цікаві історії про Україну. Важливо, щоб цю кількість серій міністерство змогло профінансувати. Звісно, ми будемо намагатися охопити і захід, і схід, і південь, і північ. Темою серії може бути будь-що — історія про місто, про людей, сучасність й навіть казки. Це своєрідний мікс. У нас немає чіткої лінії», – прокоментував пан Коваль.
Над першими п’ятьма серіями будуть працювати режисери Євген Альохін, Максим Міленко, Наталія Скрябіна, Андрій Слісаревський, Катерина Чепик. Хто буде працювати надалі — поки що невідомо. «Ми хочемо долучити молодих режисерів, щоб підняти нашу українську анімацію. Адже інших великих українських проектів нема, тому це гарний шанс виховати молодих українських аніматорів», – вважає Степан Коваль.
Наразі ніяких домовленостей із каналами щодо трансляції заставок, за інформацією мультиплікатора, немає. «Це вже справа продюсера – Міністерства культури. Та й самих каналів», – коментує він.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ