Спецприз «ТК» на фестивалі «Відкрий Україну» здобув Артем Ковальов за фільм «Правда про алкоголь»
21-23 жовтня пройшов третій телевізійний фестиваль «Відкрий Україну», ініційований ГО «Українська медіаспілка» і фаховим виданням «Телерадіокур’єр».
Цього року на фестиваль надійшло 285 конкурсних робіт (телепрограм і документальних фільмів) від 102 конкурсантів, з-поміж яких 72 мовники, як регіонального, так і загальнонаціонального масштабу. Конкурсна програма включала в себе 25 тематичних телеконкурсів і 20 корпоративних, 8 спеціальних відзнак і гран-прі. Найкращою роботою регіонального виробника журі визнало фільм «Хортицька старовина», створений запорізькою рекламною агенцією «1000 дрібниць». А гран-прі фестивалю «Відкрий Україну» залишився в Києві: його вручили кіностудії «Інтерфільм» за зворушливу історію «Стояла собі хатка» про дитячий будинок сімейного типу.
Найбільше нагород різної ваги здобули студія «07 Продакшн» телеканалу «Інтер» (11) і Національна телекомпанія України (7). Зокрема, творче об’єднання документальних фільмів НТКУ перемогло в 4 номінаціях, а програма «Книга.UA» стала найліпшою в номінації «Час книги». Інтерівці, подавши на конкурс 8 документальних фільмів, перемогли в 4 номінаціях. А оповідач стрічки «Іван Франко» Остап Ступка був визнаний найкращим ведучим.
Спеціальну нагороду Deutsche Welle з рук керівника української редакції DW Бернда Йоганна отримала головний редактор Чорноморської ТРК Наталія Андронакі (Кондратьєва) – за ток-шоу «Можливо все: Україна та НАТО». «В Крыму делать программу о НАТО, о европейском выборе – это заведомо обречено на неуспех у зрителей. Они просто выключают каналы, когда слышат о том, что навязано политиками. Но благодаря замечательному ведущему и автору программы Александру Янковскому мы рискнули и не прогадали. Мы не пытались делать “конфету”, а старались выслушивать разные мнения – и сторонников, и противников. Мы снимали сюжеты и в Киеве, и нам помогали друзья из Польши, Турции – присылали даже хоум-видео. Получилась достаточно острая дискуссия в студии, и это вызвало доверие у зрителя. Когда я посмотрела рейтинги ток-шоу “Можливо все”, они меня не удручили. Хотя эта тема пока для Крыма очень болезненна», – розповіла «ТК» пані Андронакі.
«Детектор медіа» свій спеціальний приз – «За громадянську інтонацію, що сприяє формуванню відкритого суспільства в Україні» – присудила програмі «Правда про алкоголь» Артема Ковальова. «Незважаючи на те, що тема шкідливості алкоголю є традиційно непопулярною в українському суспільстві, автори не лише обрали її для дослідження, але зробили це яскраво, цікаво, неформально. Показовим є те, що до теми звернулися молоді журналісти. Це артикулює важливий акцент: ті, хто створюватиме майбутнє України, свідомо бажають позбутися в ньому однієї з найжахливіших хвороб нашого сучасного суспільства – алкоголізму. Ритм монтажу, сміливість у зіставленні та демонстрації фактів, молодіжна жорсткість гарно відтіняються в програмі врівноваженими та натхненими коментарями панотців – представників кількох християнських конфесій, що існують в Україні», – відзначає шеф-редактор «ТК» Наталія Лигачова. Усього на спеціальний конкурс «ТК» надійшло 22 роботи.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ