Мінтранс і НСЖУ не можуть домовитися про тарифи на передплату
Міністерство транспорту звинуватило Національну спілку журналістів України у зриві домовленостей щодо проведення переговорів із приводу узгодження тарифів на розповсюдження преси за передплатою. Як повідомляє «Медіапорт», про це йдеться у заяві прес-служби Мінтрансу.
У ній, зокрема, НСЖУ звинувачено в тому, що її представники не прийшли на зустріч, яка мала відбутися у Мінтрансі 24 вересня. На зустріч не з’явилися і керівники кількох регіональних видавництв. Крім того, в листі на адресу міністра Йосипа Вінського голова НСЖУ Ігор Лубченко повідомив, що спілка відмовляється від подальших переговорів.
У коментарі «Детектор медіа» Ігор Лубченко заявив, що зриву домовленостей не було, а він не прийшов на переговори тому, що аргументи НСЖУ не сприймаються іншою стороною. «Жоден наш аргумент не хочуть чути. На наші запитання немає відповіді. Скажімо, минулого року ми дали згоду, щоб підвищили тарифи на 60%. Але тоді все було дуже просто – за ті роки, в які не було підвищень, інфляція склала 59%. Цього року рівень інфляції 14,8%. Ще у квітні ми погодилися на підвищення у 15%, а Мінтранс пропонує 44%. Чим вони це аргументують? Окрім того, що без підвищення пропаде "Укрпошта", інших пояснень немає», – зауважив голова НСЖУ.
Також, за його словами, преса в регіонах не відчула результатів і від попереднього підняття тарифів: «Де ці гроші? Що за них зроблено? Доставка стала ще гіршою. Навіть у деяких обласних центрах триразові газети приносять раз на тиждень. Зникає сенс випуску щоденних газет».
Ігор Лубченко розповів, що існувала домовленість за участю глави держави, згідно з якою у випадку, якщо Національна комісія з регулювання зв’язку приймала пропозиції Мінтрансу щодо універсальної програмної послуги, це відомство, у свою чергу, мало зробити послаблення у питанні тарифів на передплату. «Комісія прийняла їхні пропозиції, вони однак нічого не зробили», – зазначив він.
Крім того, ще до зустрічі із НСЖУ Мінтранс скерував до Міністерства юстиції документи щодо підвищення тарифів. У свою чергу, спілка скерувала до Мін’юсту свою телеграму із проханням не затверджувати нові тарифи.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ