28% телерадіоорганізацій дотепер працюють без редакційних статутів
28% телерадіоорганізацій досі не подали свої редакційні статути до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, повідомляє прес-служба цього органу.
Закон України «Про телебачення і радіомовлення», що в новій редакції набрав чинності з 1 березня 2006 року, вимагає при ліцензуванні телерадіоорганізацій усіх форм власності наявності у них редакційного статуту, яким передбачено створення у складі управління ТРО спеціального наглядового органу – редакційної ради, половина складу якої призначається засновниками або власниками, інша половина обирається творчим колективом. Подати до Нацради редакційні статути всі ТРО були зобов’язані до 1 березня 2007 року. Проте дотепер подано 665 статутів, що становить 72% від загальної кількості зареєстрованих мовників. 250 ТРО не подали статутів, а отже, не створили редакційних рад.
Як повідомляє прес-служба, всі загальнонаціональні ТРО подали до Нацради статути. Документи, подані на розгляд телерадіоорганізацією, яка не має затвердженого редакційного статуту, Національна рада не приймає.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
1
Soundmanfm
5940 дн. тому
Радакційні статути?? Та не смішіть.......... Це просто передраний закон.. Юристи каналів і радіво зробили все щоб робили шо хотіли.. Яке дотримання статуту і етики які ради?? Все це тільки на папері..
Читайте статут 5 канала це яскравий приклад нормального статуту і яскравий маркер того що чудять інші.. За духом і буквою закону тіж плюси могли б послати "барбосоводів" і скоригувати редакціну політику шляхом редакційних зборів.. А на прикладі безправні та й безхребетні..
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ