15-й Форум видавців у Львові коштуватиме 1 млн 350 тисяч гривень
Бюджет 15-ї Національної книжкової виставки-ярмарку «Форум видавців у Львові», яка відбудеться 10 – 14 вересня, становить 1 млн 350 тисяч гривень. Для організації такого масштабного заходу цієї суми замало, але це те, що вдалося зібрати, розповіла президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль на прес-конференції 3 вересня.
Тим часом захід обіцяє бути масштабним, адже кількість учасників щороку зростає. Цьогоріч зареєстровано 652 учасники, а до програми включено 263 заходи, з них 135 – у рамках Третього міжнародного літературного фестивалю «Література в еру мас-медіа», який збере понад 150 учасників із 15 країн. На традиційний конкурс «Найкраща книга Форуму видавців» подано 325 книжок від 65 видавництв.
До головних заходів 15-го Форуму крім названих літературного фестивалю «Література в еру мас-медіа» та конкурсу «Найкраща книга» включено також Бізнес-форум «Український книжковий ринок. Значення статистичної та аналітичної інформації для ефективного розвитку» та Перший відкритий чемпіонат України зі швидких шахів серед українських письменників та видавців пам’яті Степана Попеля. Так, у рамках бізнес-форуму голова обласної Львівської адміністрації проведе тренінг для видавців стосовно шляхів подолання проблем у видавничому бізнесі. А учасниками чемпіонату зі швидких шахів наразі є дев’ять українських письменників та видавців, серед яких Тарас Лучук, Таня Молярчук, Назар Гончар та інші.
Як розповіла Оля Гнатюк, Перший радник Посольства Польщі, у рамках Форуму видавців працюватиме фотовиставка посла Польщі та окрема виставка, присвячена Вільяму Гельберту.«Форум видавців має велике значення для пришвидшення й нормалізації видавничого ринку наших країн, – зауважила пані Гнатюк. – Це культурний захід, який відвідують навіть ті, хто в книгарнях буває декілька разів на рік».
Крім того, такі видавничі форуми допомагають у вирішенні проблем перекладної літератури, зауважилаАташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Габріелє Жайдіте. «Я сподіваюся, що у Литві матимуть змогу читати перекладну українську літературу, а Україна познайомиться з литовськими авторами, – заявила вона. – Це початок багатьох спільних проектів».
У рамках Форуму Литва також представить Виставку книжкової ілюстрації, проведе дискусію «Що таке Європа» (серед учасників – представники України, Польщі, Грузії, Литви, Білорусії), презентує проект студентів Консерваторії Литви «Текст із джазом».
Цьогоріч із Форуму видавців починаються дні Відня в Україні. «Я радію, що австрійські письменники протягом трьох днів братимуть участь у читаннях разом із Юрієм Андруховичем, Оксаною Забужко, Андрієм Курковим, – розповів Алєксандр Баєрль, Аташе з питань культури Посольства Австрії. За його словами,«продовженням Форуму буде візит українських письменників до Відня 14-16 листопада».
Власник мережі «Книжковий супермаркет КС» Костянтин Клімашенко розповів, що під час Форуму у мережі традиційно буде проведено «безпрограшну лотерею для акредитованих журналістів». Пан Клімашенко також поділився планами щодо відкриття кав’ярень-книгарень у Києві, Одесі та Львові, проте точних дат наразі не назвав.
Для любителів активного читання організатори Форуму проводитимуть літературні квести та ніч поезії нон-стоп. Крім того, планується серія зустрічей із зарубіжними (зокрема, норвезькими, французькими, литовськими, ізраїльськими, австрійськими) письменниками та низка прес-конференцій і круглих столів («Перлини Ізраїлю», «Україна, Росія: державні межі на літературній карті. Де вони?», «Що таке Європа?», «Чому жовта преса не пише про нових бойфрендів українських письменниць?» та інших). Крім того, планується низка чат-конференції із відомими письменниками на сайтах «ПІК» та «Майдан», позаяк цьогорічний фестиваль актуалізує зв’язок літератури та медіа.
У зв’язку зі стихійним лихом на Західній Україні 15-й Форум за підтримки Руслани проводитиме доброчинну акцію «Подаруй дитині книжку», що триватиме 11 – 14 вересня. Всі книги буде передано бібліотекам постраждалих районів.
Повну програму заходів літературного фестивалю можна подивитися на його сайті.
Віталіна Ковальчук, для «Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ