В очікуванні колапсу

26 Серпня 2008
0
10974
26 Серпня 2008
16:53

В очікуванні колапсу

0
10974
В очікуванні колапсу
Фахівці з управління персоналом уже активно готують працедавців до кадрового голоду і роздають поради, як діяти в його умовах

Нещодавно штатний журналіст одного з українських ділових тижневиків заправив головному редактору цього видання $10 тис. за одну свою статтю. Нечувана річ: середньоринкова вартість такого матеріалу — щонайбільше $500. Але в журналіста були свої аргументи: інформація ексклюзивна і має оплачуватися за нестандартними розцінками.
 
У 2003 році зі мною трапилася дещо схожа історія. Редактор однієї з газет, з якої я місяць як звільнилася, запропонував терміново написати для цього видання матеріал. Будучи фрілансером, я вирішила, що маю право встановлювати власні розцінки на термінові замовлення і заправила за свою роботу $100, тоді як штатним кореспондентам платили за такі матеріали близько $30. Статтю мені писати не довелося, а «добрі» люди розповідали, як несхвально відгукувалося про мої нескромні вимоги колишнє начальство, висміюючи мої нездорові, на його думку, амбіції. Проте минуло півтора року, і ціна $100 за статтю такого розміру та формату стала середньоринковою, ще через півроку навіть штатні журналісти отримували більше, а через рік за такий матеріал платили вже $300.
 
Журналіст, який правив $10 тис. у тій формі й за тих умов, про які розповіли учасники подій, явно був неправий. І за свою дурість поплатився: його звільнили. Але я цілковито поділяю його думку, що ексклюзиви мають коштувати дорожче за відкриту інформацію. І хоча нині такі «зухвалі» вимоги викликають лише обурення у медіаменеджерів й осуд з боку колег по перу, я впевнена: не за горами час, коли за ексклюзиви видання справді платитимуть такі гроші.
 
Власне, до цього висновку мене підштовхує й аналіз ситуації, яка склалася нині на ринку праці. Дедалі більше вона нагадує те, що відбувалося протягом останніх п’яти років із київською нерухомістю. У 2003-му ріелтори попереджали, що ціна на житло зростатиме. Проте, напевно, навіть вони не передбачали, що за кілька років його вартість збільшиться у 10-15 разів і що «вбита» готелька на Борщагівці коштуватиме дорожче за двокімнатну квартиру у Празі чи Берліні. А хто у 2005 році міг припустити, що сьогодні треба буде вмовляти вантажника чи касира у супермаркеті погодитися на зарплату $600? Або що журналіст-початківець без досвіду роботи претендуватиме на $1 тис.?
 
Але, як стверджують експерти ринку праці, це лише початок колапсу. Бізнес українських компаній активно розширюється, але кадрів катастрофічно бракує, адже з кінця 80-х народжуваність в Україні різко знизилася і лише в середині 2000-х почала трохи зростати. Справжня криза, вочевидь, почнеться років через п’ять. Фахівці з управління персоналом уже активно готують працедавців до кадрового голоду і роздають поради, як діяти в його умовах. У найближчі роки працедавцям нікуди буде подітися. Вони стануть надлояльними, частіше йтимуть назустріч працівникам і ще більше підвищуватимуть зарплати. Ось тільки чи не обернеться зрештою таке становище проти самих працівників.
 
Віра Ткаченко, редактор відділу «Секрет фірми», «Контракти»
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Віра Ткаченко, «Контракти»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
10974
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду