Грузинські урядові та інформаційні сайти стали об'єктами кібератак – «Нью-Йорк Таймс»

13 Серпня 2008
19156
13 Серпня 2008
12:27

Грузинські урядові та інформаційні сайти стали об'єктами кібератак – «Нью-Йорк Таймс»

19156
Грузинські урядові та інформаційні сайти стали об'єктами кібератак – «Нью-Йорк Таймс»

Вперше в історії збройних конфліктів між двома країнами передувала інтенсивна кіберпідготовка, пише американська газета «Нью-Йорк Таймс».

Видання зазначає, що за кілька тижнів до конфлікту в Південній Осетії несанкціонованих втручань у роботу зазнали портали Національного банку Грузії і Президента Михайла Саакашвілі. Зокрема, сайт лідера Грузії припинив свою роботу на добу внаслідок масованої D.D.O.S атаки (Distributed Denial Of Service Attack - розподілена відмова обслуговування, що є наслідком потоку мережевиx пакетів від атакуючих комп’ютерів на сервера-жертви - УНІАН).

Після 8 серпня (початку бойових дій – УНІАН) кібератаки стали ще інтенсивнішими, через що був заблокований доступ до більшості грузинських інформаційних веб-сайтів.

«Нью-Йорк Таймс» пише, що джерело атаки знаходиться, за твердженням фахівців, на хостингових серверах російських телекомунікаційних фірм, а спеціально створений для цієї мети сайт http://www.stopgeorgia.ru розповсюджує програмне забезпечення для участі в масованих атаках не лише на грузинські, але й західні інформаційні інтернет-ресурси.

Видання зауважує, що фахівці вважають вартість такої хакерської облоги неспівставною із витратами на військову кампанію. «З розрахунку чотири центи на один залучений комп’ютер, кошторис такої кіберкампанії менший за вартість одного гусеничного тpаку для танку», - зазначив один із спеціалістів.

Кібератака на Грузію є швидше символічною, аніж здатною паралізувати діяльність її урядових установ, як це трапилося недавно в Естонії, зазначає «Нью-Йорк Таймс».

 
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
19156
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду