У Білорусі розпочався суд над телеканалами, які завищують гучність реклами

31 Липня 2008
14467
31 Липня 2008
15:42

У Білорусі розпочався суд над телеканалами, які завищують гучність реклами

14467
У Білорусі розпочався суд над телеканалами, які завищують гучність реклами
Білоруське Міністерство торгівлі подало до суду на декілька телеканалів, звинувативши їх у порушенні закону «Про рекламу», повідомляє білоруська цифрова газета «Ежедневник». Як з’ясувала проведена перевірка, реклама на цих каналах була надто гучною, порівняно з іншими програмами.
 
У Білорусі контролювати дотримання рекламного законодавства зобов’язане Міністерство торгівлі. Співробітники установи прийняли рішення про перевірку внаслідок численних скарг громадян на рівень звуку реклами. На початку квітня чиновники звернулися до спеціалістів Білоруського державного інституту метрології з проханням перевірити параметри гучності на каналах СТВ, РТР, «НТВ-Беларусь», ОНТ, «8-й канал» і «Первый музыкальный».
 
Фахівці вимірювали рівень звуку на цих каналах у ранкові, денні й вечірні години. З’ясувалося, що практично всі канали час від часу завищують гучність реклами – на 1–2,5 дБА (1 дБА – мінімальна різниця, яку може відчути людина). На фоні інших вирізняється канал ОНТ, де різниця сягала 5 дБА. На думку експертів, одна з причин може полягати в тому, що при змішуванні російських програм із білоруською рекламою виникають технічні труднощі у вирівнюванні звуку. Цікаво, що найгучніше звучить реклама в серіалах і художніх фільмах, натомість рівень звуку низки інформаційних програм часом навіть перевищує гучність реклами.
 
Минулого тижня відбувся суд над «Первым музыкальным», на якому головний інженер каналу відмовився визнавати себе винним, заявивши, що вимірювання, проведені таким чином, у певних випадках можуть бути некоректними. Співробітники інституту заперечують, адже вимірювання показали не одиничні, а регулярні перевищення рівня звуку, тобто закон було порушено.
 
Українське законодавство також забороняє завищувати звук реклами. Ст. 8 п. 6 закону «Про рекламу» зазначає: «Гучність звуку реклами, що транслюється по телебаченню і радіо, не повинна перевищувати гучність звуку поточної програми, передачі». Свого часу Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, що зобов’язана контролювати дотримання рекламного законодавства на телебаченні, проводила моніторинги, які фіксували порушення закону, у тому числі – вимоги щодо гучності реклами. Однак випадків судових позовів поки що не було – з порушників стягувалися штрафи.
 
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
14467
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду