Нацрада просить скасувати закон «Про захист суспільної моралі» і збирається нагородити Прутніка грамотою
Нацрада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 28 травня погодила пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про захист суспільної моралі» та «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів». Згідно з цими змінами, відтепер повноваження щодо ліцензування діяльності із створення, трансляції та розповсюдження телерадіокомпаніями України кіно-, аудіо- та відеопродукції еротичного чи сексуального характеру перекладаються з самої Нацради з питань ТБ і РМ на Національну експертну комісію України з питань захисту суспільної моралі.
Щодо закону про державну підтримку, то погодженими змінами розширюється коло ЗМІ, які можуть претендувати на допомогу держави: до дитячих, спеціалізованих видань та видань для неповносправних, додалися також «програми і передачі для задоволення потреб етнічних українців, які проживають за межами України».
Голова Нацради Віталій Шевченко наголосив, що об’єднує обидва документи те, що «всі ці закони погані», тож, розглядаючи їх, Нацрада виходить з тих міркувань, щоб не зробити їх ще гіршими: «Закон «Про державну підтримку...» навіть на Раді Європи критикувався як недемократичний, такий, що поділяє журналістів на «чорних» та «білих», і свідчить про те, що в нашої держави своєрідне розуміння свободи слова. А щодо моралі, то і так відомо, що є закон, а є мораль, і коли законом починають регулювати мораль – то це абсурд».
Попри те, що Нацрада погодила зміни до зазначених законів, вона скерувала офіційного листа з пропозицією розглянути можливість скасування даних законів.
Також Нацрада прийняла рішення нагородити почесною грамотою Едуарда Прутніка, екс-голову Держтелерадіо, за «принципову позицію у впровадження цифрового телебачення, значний особистий внесок у розвиток та якісне становлення ТБ і РМ, розбудову національної інформаційної політики, високий професіоналізм». Як прокоментував це нагородження Віталій Шевченко: «Це є оцінка його співпраці з Національною радою».
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
1

Дякую
6163 дн. тому
Подяка за спільний дерибан ліцензій цифрового мовлення Шевченком-Прутніком-Курасом-Балогою. Хай живе дружба УНП й ПР!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ