Експерти: Інформаційний простір України здався в полон Росії, а телебачення і радіо стали антидержавними
Інформаційний простір України здався в полон Росії. Так вважають учасники круглого столу на тему «Український інформаційний простір: виклики і загрози», серед яких народні депутати Павло Мовчан, Юрій Гнаткевич, голова Нацради з мовної політики при Президентові України Микола Жулинський, доктор філологічних наук, професор КНУ ім. Тараса Шевченка Олександр Пономарів, представники урядових структур та інші. Обговорювалися питання «вразливих точок» українського медіапростору, зменшення кількості українського сегменту в книговидавництві та ЗМІ, необхідні законодавчі зміни для захисту та зміцнення національного інформаційного простору та ін.
«Проти України ведеться інформаційна війна, яка дискредитує не тільки Президента, а й незалежність нашої держави. Ми не ведемо культурного діалогу зі світом. Україна мало присутня в інтернеті. Ми думали, що незалежні українські ТРО будуть патріотичними, а вони в більшості виявилися антидержавними», – сказав у своєму виступі Микола Жулинський. Похваливши діяльність Національної ради з питань телебачення і радіомовлення у відстоюванні інтересів української мови, він додав, що все ж потрібно більше підтримувати державне телерадіомовлення.
На думку президента НРКУ Віктора Набруска, вітчизняний інформаційний простір нині став загрозою для незалежності України. «Сфера інформаційних послуг у нас капіталізувалася, а вона має бути складовою держави, так само як і повітря, вода та надра. Законодавче поле у нас взірцеве, завдяки йому у нас в інформаційній галузі працює хто і як хоче. Ми фактично втратили інформаційний суверенітет, бо маємо всього 10% державної частки, коли Франція, Польща, Німеччина – до 40%, а деякі наші сусіди й 60%. Вони мають по 3-5 державних радіо-, 2-3 телеканали, а у нас в кабельних мережах фактично сидить інша держава. Наш інформаційний простір став якимось прохідним двором», – підсумував Віктор Набруско.
За словами радника віце-прем’єр-міністра України Максима Розумного, класичною пропорцією колоніального панування в інформаційній сфері є співвідношення 80% на 20%. А ту, що наразі склалася в Україні, можна назвати надмірним колоніальним пануванням. Він переконаний, що саме культурне й інтелектуальне українство має подбати про контент.
В Україні все більшого значення сьогодні набуває інтернет. Згідно зі статистичними даними, які представив заступник генерального директора інформаційної агенції «Укрінформ» Анатолій Михайлов, в Україні на сьогодні діє 101 тисяча 659 сайтів, із них 80% – російськомовні.
Віце-президент НТКУ Андрій Чернюк вважає, що технологій для захисту інформаційного поля багато, Україні потрібно лише вибрати, яка їй більше підійде. Окремо доповідач зупинився на низькому рівні сучасної освіти вітчизняних чиновників, які часто-густо прибирають зі свого робочого столу комп’ютер, бо не вміють ним користуватися. Це є гальмом до впровадження нових технологій. «Ще хочу сказати про кадрову проблему. НТКУ виховало велику кількість високопрофесійних кадрів, які зараз працюють у комерційних структурах. Якщо буде воля держави, щоб створити потужну кадрову команду на НТКУ, то за досить короткий термін ми можемо підняти рейтинг Національної телекомпанії з 9-10-го місця, на 2-3-тє», – сказав Андрій Чернюк. Він також зазначив, що нова команда менеджерів, яка нещодавно прийшла на НТКУ, проаналізувала покриття НТКУ, і ситуація виявилася ще критичнішою, ніж зазначалося у березневому рішенні РНБО.
Олександр Пономарів у своєму виступі наполягав повернути у всі ЗМІ літературних редакторів, інакше ми скоро забудемо літературну українську мову. Крім того, він рекомендував не брати на посади держслужбовців, особливо вищого рангу, осіб, які не володіють державною мовою. «Пора вже закінчувати оцю “демократію” і починати дотримуватися 10-ої статті Конституції України», – сказав Олександр Пономарів.
На завершення заходу модератори круглого столу Павло Мовчан та профессор КНУ ім. Тараса Шевченка Олександр Коновець представили присутнім проект звернення до Президента, прем’єр-міністра та голови парламенту, підписаного низкою українських громадських організацій (товариством «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, Конгресом української інтелігенції, національними спілками письменників, журналістів, кінематографістів, Українською всесвітньою координаційною радою та ін.). У зверненні зокрема йдеться про те, що останнім часом Росія помітно активізувала політичну, економічну і культурну експансію щодо України, використовуючи й такий важливий чинник інформаційного впливу, як засоби масової комунікації. Ворожі інтонації особливо активізувалися після висловлювань президента Росії Путіна. Організатори круглого столу запевнили, що протягом наступних двох днів звернення буде направлене керівникам держави та в ЗМІ.
«Детектор медіа»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
4
ну и ну
6071 дн. тому
это кто ж там зачирикал? те, кто компьютер держат вместо подставки под вазу с цветами? те кто сидит в нете давно уж выработали иммунитет ко всякому экстремизму. скорее это пиар-акция бездарей, имеющая целью напомнить о тихих и нечитаемых труженниках пера. вы только помотрите на личности! кем они были и кем стали. перемещение по горизонтали загнало их с насиженных мест в глухой и темный угол. как они вдруг озаботились о непорочности страны. а то что ваше графоманство вызывает приступ блевотины это ничего? вам ребята ничего не светит. и не пытайтесь подвести под свою духовную нищету , политическую подоплеку. лучше замолчите, иначе вас либо проклянут, либо опустят в небытие. жалко вас, ей Богу!
6072 дн. тому
А що може заперечити по суті "нє нацик"? Отож бо. Інформаційна агресія з боку Росії триває невпинно і весь час ПОСИЛЮЄТЬСЯ, тим часом різна місцева кацапня істеризує вже від самої констатації цього факту. А має бути не тільки СИСТЕМАТИЧНЕ і ВИРАЗНЕ привертання уваги громадськості до цієї загрози національній безпеці, а активний (!) й пошук засобів протидії.
Програючи інформаційну війну, ми не зреалізуємо ЖОДНИХ стратегічних цілей ані у внутрішній, ані у зовнішній політиці держави!
хехе
6072 дн. тому
информационная война существует только в воображении этих националистических экспертов. журналисты часто преувеличивают, чтобы статья или сюжет были замечены. но нормальный читатель/зритель это вполне понимает. а некоторые озабочены своей ненавистью к России (Украине, США) и видят в этом информационном потоке только то, что сами хотят видеть.
6072 дн. тому
А что же еще могут сказать эксперты-нацики? Уже бы не делали такого однобокого сборища "экспертов".
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ